Байден стане 13-м президентом США, з яким зустрінеться королева Єлизавета II
Getty Images

Білий дім та Букінгемський палац допрацьовують останні деталі прийдешньої зустрічі президента США Джо Байдена і королеви Великобританії Єлизавети II.

Очікується, що зустріч відбудеться у червні, а офіційно про неї оголосять найближчими днями, повідомляє СNN.

Байден і Єлизавета II зустрінуться наступного місяця під час першої поїздки американського лідера за кордон.

Байден приїде до Великобританії для участі у саміті «Великої сімки», який пройде 11-13 червня. Вже 14-го Байден має бути у Брюсселі на саміті НАТО. Але до виїзду з Британії американський президент проведе рандеву з королевою.

А 16 червня у Байдена запланована зустріч з президентом РФ Володимиром Путіном.

Дюжина президентів США Її Величності

78-річний Джо Байден має стати 13-м президентом США, з яким зустрінеться Єлизавета II, якій 95 років.

Єдиним президентом США, з яким королева не зустрічалася під час свого 69-річного правління, був Ліндон Джонсон, який не відвідував Великобританію протягом перебування на цій посаді.

З попереднім президентом США — Дональдом Трампом — королева зустрічалась у 2019 році, коли той з офіційним візитом відвідав Букінгемський палац. За рік до того, у  липні 2018-го Трамп із дружиною випили чаю з королевою у Віндзорському замку під час неформальної зустрічі.

Першим же президентом США, з яким бачилась віч-на-віч Єлизавета, був Гаррі Трумен у 1951 році, хоча на той час вона ще була принцесою і зійшла на престол наступного року. Свій перший офіційний візит до США королева Єлизавета зробила у 1957 році.

Принц Гаррі розлютив американців, назвавши Конституцію США «божевільною»