404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Байден висунув на посаду глави ЦРУ Вільяма Бернса — колишнього посла США в РФ
The Bangkok Post

Обраний президент США Джо Байден висунув на посаду глави ЦРУ дипломата Вільяма Бернса. Про це 11 січня повідомила перехідна команда Байдена.

Для вступу на посаду кандидатуру Бернса має затвердити сенат США.

Бернс працював на дипломатичній службі з 1982 року. З 2008 по 2011 рік він був заступником держсекретаря. З 2015 року він очолює Фонд Карнегі за міжнародний мир.

З 2005 по 2008 рік Бернс був послом США в Росії.

«Експосол Бернс володіє потрібними знаннями, умінням оцінювати ситуацію. Нам потрібні ці якості, щоб запобігати загрозі і вирішувати проблеми ще до того, як вони досягнуть нашої території. Американський народ зможе спати спокійно, знаючи, що він буде нашим наступним директором ЦРУ», — заявив Байден на сайті своєї команди.

Дипломат брав участь у спробах перезавантажити відносини з Москвою в перші роки адміністрації президента Барака Обами, нагадує DW і агенція «Інтерфакс».

Потім з 2011 по 2014 роки він був першим заступником держсекретаря США — тоді цю посаду обіймала Гілларі Клінтон — після чого пішов у відставку. Загалом Бернс присвятив 33 роки держслужбі.

У разі підтвердження Бернс стане першим керівником в історії ЦРУ, чий досвід роботи виходить з Державного департаменту.

За інформацією телеканалу CNN, Байден вибрав Бернса через його дипломатичний досвід і потенційну здатність відновити довіру до спецслужб в епоху після Трампа, а також його досвід роботи в Росії.

Він працював за п'яти американських президентів, як демократів, так і республіканців, і 10 державних секретарів на різних посадах, в тому числі на посаді посла в Йорданії в адміністрації Клінтона.

Бернс багато говорив про шкоду, яку, на його думку, адміністрація Трампа завдала зовнішній політиці США. Він також попереджав про небезпечні наслідки невизнання президентом Трампом поразки на виборах у серпні минулого року.

«Якщо він програє, я сумніваюся, що він раптово прийме традиційну прихильність обох партій до ефективних перетворень. У кращому випадку він буде поглинений зусиллями, щоб виправдати свою поразку і виставляти вибори як фальсифіковані; в гіршому випадку він буде прагнути оскаржити або підірвати результат», — написав Бернс.

Бернс також довгий час знаходився в центрі близькосхідних мирних переговорів і тісно співпрацював з адміністрацією Обами щодо ядерної угоди з Іраном. У нього обмежений досвід роботи з Китаєм, але в іншому у нього велике портфоліо робіт в ключових регіонах по всьому світу.

Очікується, що Бернс, якого поважають як демократи, так і республіканці, легко отримає затвердження в Конгресі.

Байден призначає «старожилів» команди Обами головними у сфері нацбезпеки