Нацагентство із запобігання корупції позбавило «Батьківщину» державного фінансування
Getty Images

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування «Батьківщини» через порушення, виявлені у фінзвіті партії.

Про це повідомили пресслужба ОАСК та громадський рух «ЧЕСНО».

23 листопада «Батьківщина» оскаржила в суді рішення Нацагентства про зупинку державного фінансування партії.

НАЗК виявило порушення у звіті «Батьківщини» за перший квартал 2020 року. Зокрема, незаконні моменти були у звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу:

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ «Фінейт» на 45 тис. грн;
  • підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на час підписання документів перебували за кордоном і не могли вчиняти юридичні дії з прийому спонсорських внесків (це сталося у Сумах та Київській області);
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявлено невідповідність доходу донорів та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017–2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки, у чому НАЗК вбачає ознаки порушення статті 203 Цивільного кодексу України (йдеться про витрати коштів, які партія отримала з держбюджету як компенсацію витрат на парламентську виборчу кампанію).

НАЗК вважає перелічене ознаками адміністративних та кримінальних правопорушень, тому вирішило зупинити держфінансування партії, починаючи з четвертого кварталу 2020 року.

Виплату держкоштів влада може поновити, якщо партія усуне причин, які зумовили зупинення фінансування.

У своєму позові до ОАСК «Батьківщина» просить «визнати протиправними дії працівників НАЗК» і скасувати наказ про зупинення держфінансування.

Наразі суд вирішує, чи є «правові підстави для вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі».

Активісти зазначають, що рішення щодо «Батьківщини» — перше, яке прийняло безпосередньо НАЗК, за підсумками перевірки фінансової звітності.

Це перший випадок застосування такої санкції з моменту запуску НАЗК та запровадження квартального звітування для партій у 2016 році

Згідно із законом «Про політичні партії в Україні» та «Положенням про аналіз Звіту політичної партії...», у випадку оформлення звіту із грубими порушеннями чи при виявленні недостовірних відомостей (від 20 розмірів мінімальної зарплати) у звітності партій НАЗК може прийняти рішення про зупинення держфінансування.

Тимошенко змінила імідж. З нею роблять селфі депутати, а в соцмережах сиплять компліментами (фото)