Бельгія та Україна підписали безпекову угоду: у чому її унікальність

Президент Володимир Зеленський та прем’єр Александр Де Кроо у Брюсселі підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

Про це повідомляє Офіс президента.

Відповідно до угоди Бельгія виділить Україні на військову допомогу щонайменше 977 млн євро цього року, а також буде надавати підтримку нашій країні протягом десятирічного терміну.

Також вперше у такій безпековій угоді вказана конкретна кількість військових літаків, які нададуть Україні, — 30 F-16 до 2028 року. Перші з них мають бути передані вже цьогоріч.

Окремі блоки угоди присвячені двосторонній співпраці в оборонній промисловості, підтримці Української формули миру, посиленню санкцій, відшкодуванню збитків, притягненню агресора до відповідальності, використанню на потреби України конфіскованих російських активів та допомозі в економічному відновленні й відбудові, співпраці у сферах розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації.

Крім того, у документі Бельгія чітко підтверджує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.

Нагадаємо, Бельгія стала 11-ю державою, з якою Україна підписала безпекову угоду. Раніше вони були укладені з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Байден і Зеленський незабаром можуть підписати безпекову угоду — Блінкен