404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Bellingcat заявляє, що російські найманці на Донбасі озброєні гвинтівками, придбаними у Великобританії
Bellingcat

В Україні на Донбасі, а також у «нестабільних регіонах» Північного Кавказу і у зонах конфліктів в Ємені та Сирії помітили снайперські гвинтівки британського виробника зброї Accuracy International (AI). Про це повідомила у своєму розслідуванні мережа Bellingcat.

31 липня 2014 року Європейський Союз увів ембарго на імпорт та експорт зброї до Росії у відповідь на її агресію щодо України. З 2008 до 2014 року Велика Британія продала до Росії 109 гвинтівок. У ліцензіях на експорт 44 снайперські гвинтівки перераховані як «спортивні та мисливські», а 14 — «для особистого користування». Проте розслідувачі не виявили інформації про кінцевого власника ще 51 гвинтівки.

Фахівці Belligcat знайшли відеорепортажі російських ЗМІ про те, що ФСБ використовує гвинтівку AI AX під час проведення антитерористичних навчань у окупованому Криму у 2017 році.

Bellingcat

Окрім цього, цю зброю також помітили у російських військових на Донбасі. У травні 2020 року українська армія оприлюднила відео зі снайперським підрозділом бойовиків на Донбасі. Ймовірно, це підрозділ ФСБ, який відповідальний за вбивство 27 лютого 2020 року 47-річного українського військового Володимира Федченка поблизу селища Новотошківське.

Експерти вважають, що це кадри з окупованої території України, а також, що на них — дійсно гвинтівка Accuracy International серії AX.

Bellingcat

Окрім цього Bellingcat вдалось ідентифікувати одну особу з відео терористів — це бойовик 14-го батальйону територіальної оборони «Призрак». Його знайшли за фото у соцмережі «ВКонтакте». Там він підписаний як Віталій Петров, користувач зазначає, що живе у Москві.

«Хоча наші дослідження підтверджують, що британські гвинтівки використовуються російськими снайперами протягом не одного року, ми не виявили ніяких свідоцтв порушень ембарго на постачання зброї або видачі ліцензій після втручання Росії в Україну», — зазначили експерти Bellingcat.

 
Російські вбивці

Встановлено чергові докази безпосередньої участі військовослужбовців збройних сил РФ у війні на Донбасі Об’єднаними силами оперативним шляхом отримано відео роботи підрозділу снайперів ФСБ Російської Федерації, відзняте безпосередньо самими російськими спецпризначенцями, під час вогневого ураження українських воїнів. Саме ця група 27 лютого цього року вбила українського героя – молодшого сержанта Володимира Федченко. В подальшому буде розкрито імена, прізвища та посади військовослужбовців Російської Федерації, які беруть участь у вбивстві українських воїнів. Дане відео у якості доказових матеріалів російської агресії передано до Служби безпеки України.

Posted by Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation on Thursday, May 7, 2020

 

Bellingcat — дослідницька пошукова мережа, заснована британським журналістом і блогером Еліотом Гіґґінсом, яка розслідує поточні події, використовуючи метод OSINT: аналіз інформації з відкритих джерел, таких як відео, карти та фотографії.

 

Мінімум покоління. Влада намагається спрогнозувати, коли Донбас повернеться до України