Без зброї, наркотиків та проституції

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вважає, що українське суспільство не готове до легалізації легких наркотиків та проституції і права на носіння вогнепальної зброї.

Про це він розповів в інтерв’ю інформаційному агентству «Українські новини». За словами спікера Ради, проституція історично, релігійно та ментально не відповідає українській ментальності. Також він зізнався, що ніколи не вживав наркотики.

«Не підтримую цю ідею. Я сам ніколи не вживав і, якщо ми говоримо про медичні цілі, то у нас дуже часто під красивою вивіскою з'являються погані ідеї. Тому не підтримую», – сказав Разумков.

«Я не впевнений, що суспільство в повній мірі до цього готове», – поставив крапку в питанні лібералізації законодавства про обіг короткоствольної зброї голова парламенту.  

Варто відзначити, що найбільш прогресивною в питаннях «дорослих іграшок» була Верховна Рада VIII скликання. У вересні 2015 року народний депутат Андрій Немировський зареєстрував законопроєкт про регулювання проституції та діяльність секс-закладів. Щоправда за місяць документ відкликали, його ініціатор запевнив, що хотів таким чином привернути увагу до проблеми. В 2019 році  група народних депутатів внесла на розгляд парламенту законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Документ отримав ліричну назву «щодо забезпечення фундаментального права особи на життя». Очікувалось, що його розглянуть на початку осінньої сесії, але президент Володимир Зеленський вирішив інакше, достроково припинивши повноваження тієї Ради. Питання права українців на короткоствольну вогнепальну зброю десятиліттями обговорюється у владних кабінетах. До парламенту подано вже не один законопроєкт. Втім, ні один не розглянутий і до сьогодні. За словами учасників збройової спільноти, міністерство внутрішніх справ ніяк не хоче віддати цей ласий шматок ринку. При тому, що на руках українців знаходиться більше 4,5 млн одиниць незареєстрованної зброї. На «чорному ринку» можна придбати будь-що, навіть нагородний пістолет колишнього президента.