Били струмом та битами: житель Куп’янська розповів про тортури окупантів (відео)

Житель Куканська, який перебував в ув'язненні окупантів, розповів про тортури від російських військових. Його свідчення опублікувала Служба безпеки України.

На допитах співробітники фсб «вибивали» з місцевих мешканців імена та адреси учасників АТО, бійців територіальної оборони та людей, які мали патріотичну позицію. Вони погрожували стратою на мінному полі, розправою над родинами та застосовували фізичні тортури.

«Мене на першому допиті хвилин 40 били струмом, стріляли в мене чи то з пневматики, чи то з газового, не знаю — я в мішку був… Били битами чи залізними трубами», — розповів чоловік. Декому, за його словами, паяльниками випалювали на тілі хрести.

Затриманих українців тримали у переповнених камерах. Так, у приміщенні розрахованому на дві особи знаходилось вісім людей.

Катівня окупантів у підвалі військкомату селища Шевченкове на Харківщині

«Такі дії російсько-окупаційних військ підпадають під ознаки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Це чітко вказано в Конвенції ООН проти катувань 1984 року, учасником якої, до речі, є і російська федерація», — наголосили в СБУ.

Зараз спецслужба встановлює мешканців деокупованих територій, які постраждали від тортур окупантів, і намагається ідентифікувати військових злочинців.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Життя після окупації: МОЗ дало дев'ять порад українцям на звільнених територіях