Більше 90% українців вірять в перемогу та схвалюють дії ЗСУ і Зеленського — опитування

98% українців вірять у перемогу у війні. Лише 1% не вірить і стільки ж не визначились з відповіддю.

Про це свідчать результати опитування, проведеного 27-29 червня соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналітичних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Рейтинг Зеленського

59% респондентів відповіли, що рішуче підтримують дії президента Володимира Зеленського, 32% – скоріше підтримують. Таким чином загальна підтримка голови держави складає 91%.

Однак порівняно з квітнем рейтинг Зеленського. Тоді його дії рішуче схвалювали 74% опитаних та 20% обрали відповідь «скоріше схвалюю»

рейтинги зеленського опитування рейтинг

Підтримка ЗСУ

Дії Збройних сил України рішуче підтримують 88% опитаних, скоріше підтримують – 10% (загалом 98%).

Вступ до НАТО

Більшість українців підтримують курс на євроатлантичну інтеграцію. У червні 72% хотіли б стати членом НАТО. Тоді як у квітні про підтримку вступу до Альянсу заявляли лише 59% опитаних. 

Готовність йти на поступки

64% респондентів вважають, що Україна поверне під контроль всі території в межах міжнародно визнаних кордонів у 1991 році. Ще 14% вважають, що Україна поверне собі територію, яка була під її контролем до нападу Росії 24 лютого 2022 року. 

Також 40% українців не згодні на жодні поступки заради припинення війни. 29% згодні погодитись нейтральний статус та відмовитися від вступу до НАТО. 8% відповіли, що російська мова може бути визнана другою державною. 6% вважають, що Україна може визнати так звані «л/днр» незалежними державами в межах, які були окуповані до 24 лютого, ще 5% готові визнати Крим частиною росії.

Опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналітичних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI) 27-28 червня на всій території України, окрім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей за допомогою комп'ютерних телефонних інтерв'ю (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Загалом було опитано 2004 українців віком від 18 років. У вибірку не включено українців, які зараз не перебувають в Україні. Похибка вибірки не перевищує 2%. Дослідження фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Удар по аеродрому у Криму. Росія втратила більше дев’яти літаків — Повітряні сили ЗСУ (фото)