Більшість країн НАТО вичерпали запаси зброї, яку могли б передати Україні— NYT

20 країн з 30 держав-членів НАТО майже вичерпали свої запаси озброєння, яке могли б поставити Україні.

Про це заявив один із чиновників Альянсу, пише The New York Times.

Водночас інші 10 країн, серед яких Франція, Німеччина, Італія і Нідерланди мають обсяги, аби і надалі допомагати Україні.

Як зазначає видання, країни Альянсу передали зброї на $40 млрд  для протистояння російській агресії. Зокрема, Франція передала Україні 18 гаубиць Caesar, а це приблизно 20% артилерії країни.

Представники альянсу зазначають, що «кількість використовуваної артилерії на війні в Україні приголомшує».

«День в Україні — це місяць або більше в Афганістані», — сказала Камілла Гранд, експертка з оборони в Європейській раді з міжнародних відносин, яка була помічницею генсека Альянсу з інвестицій в оборону.

Через допомогу Україні союзники не встигають поповнювати власні запаси озброєння. Навіть 15 тис. снарядів, які виробляють США щомісяця недостатньо, пише видання.

Захід намагається знайти більш дефіцитне обладнання та боєприпаси часів СРСР, які Україна може використовувати зараз. Йдеться про ракети ППО С-300, танки Т-72 та артилерійські снаряди радянського калібру. Також союзники шукають аналоги дорогих зенітних ракет і протитанкових ракетних комплексів Javelin, запаси яких скорочуються.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Найближчими тижнями темпи операцій на фронті можуть зрости — ISW