Біля берегів Африки знову діють пірати. Вони нібито захопили українців з екіпажу танкера
Splash247

Біля берегів Беніну на заході Африки пірати викрали 15 членів екіпажу танкера. Спершу видання Splash247 повідомило, що серед членів екіпажу є українці.

«Танкер-хімовоз, побудований в 2016 році, був захоплений піратами біля берегів Котону, Бенін, в четвер, при цьому було викрадено 15 членів екіпажу», — пише видання.

За даними консалтингової компанії Dryad Global з безпеки на морі, на танкер Davide B, що належить нідерландській компанії De Poli Shipmanagement, «піднялися дев'ятеро озброєних людей».

«Судно має екіпаж з 21 особи, що складається з громадян України, Румунії та Філіппін. De Poli підтвердила, що 15 осіб були зняті з корабля, а решта шість залишаються на борту», — пише видання.

Коментар компанії-судновласника

«De Poli Shipmanagement дуже стурбована нападом на її судно і моряків. Головний пріоритет компанії — встановити контакт зі зниклою командою, щоб забезпечити їх якнайшвидше і безпечне звільнення. Група реагування на надзвичайні ситуації De Poli Shipmanagement підтримує зв'язок з відповідними органами влади» — зазначила компанія-власник танкера в своїй заяві.

Компанія Dryad Global, що займається питаннями безпеки на морі, заявила, що судна в регіоні перебувають у небезпеці, оскільки вони, як правило, діють в водах за межами зони дії регіональних сил безпеки.

МЗС заявляє, що українців на борту судна не було

Натомість речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко написав у Twitter, що громадян України на борту Davide B не було.

За даними МЗС України, протягом року вдалось звільнити 1600 українців, які були засуджені в інших країнах за різними статтями обвинувачення. Зокрема, чиновники звільнили понад 30 громадян України з піратського та терористичного полону.

У водах Нігерії пірати захопили судно з шістьма українцями на борту і зникли в невідомому напрямку