На антарктичному острові Галіндез, де розташована наукова станція «Академік Вернадський», почали масово вилуплюватися пінгвіни.
Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.
Перше пінгвінятко у цьому сезоні знайшли біологиня Марта Дзиндра та сисадмін Володимир Хомко піл час традиційного моніторингу гнізд пінгвінів.
«Перевірили гнізда на мисі Пінгвін-поінт, де в листопаді виявили найперші яйця, але там було тихо. Потому вирушили на сусідній мис Піджн-поінт. Підійшли до гнізд, затихли — і тут почули зовсім тоненький голосок малечі, а відтак – побачили й горду матусю», — розповіла Дзиндра.
Найближчим часом біля станції очікується народження сотень субантарктичних пінгвінів — найпоширенішого виду на острові.
Українські полярники зазначили, що поки готували допис у Facebook «почався справжній пінгві-бум: «малюки стали вилуплюватися з яєць в різних частинах острова, і в цей момент їх там уже до десятка».
Перший місяць малі пінгвіни залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потому дитинчата почнуть об'єднуватися в ясла, щоб їхні батьки могли одночасно ходити за крилем в океан.
Також десь за місяць відбуватиметься процес линьки: сірий пушок пташенят змінюватиметься на звичне чорно-біле пір'я.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.