Бізнес змушений підвищувати зарплати через брак працівників — НБУ

Українські підприємці змушені підвищувати зарплати у приватному секторі через брак працівників.

Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку.

«Разом із підвищенням соціальних виплат і низькою інфляцією це сприяє подальшому зростанню реальних доходів населення», — йдеться у повідомленні НБУ.

За розрахунками НБУ, у червні середня зарплата в резюме зросла до 20,5 тис. грн, у вакансіях — до 19,5 тис. грн.

Ринок праці

За даними НБУ, погіршення економічної активності через дефіцит електроенергії зумовило послаблення попиту на працю, але пропозиція робочої сили сезонно зросла попри активізацію міграцію.

Кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи практично не змінилася у червні (зазвичай вони сезонно зростають, зокрема завдяки старту жнив), а за опитуваннями бізнесу послаблення економічної активності зумовило й зменшення кількості працівників порівняно з травнем. Проте за окремими професіями (зокрема охорона, будівництво, робітничі спеціальності) спостерігається стійке збільшення кількості вакансій.

Кількість тих, хто шукає роботу, вимірювана кількістю резюме, незначно зросла, що переважно відображало вплив сезонності.

Водночас, у травні-червні активізувалася міграція за кордон. Кількість мігрантів зросла до 6.6 млн осіб станом на 13 червня 2024 року, за даними ООН, що могло бути пов’язано з дефіцитом електроенергії.

Нагадаємо, за прогнозом НБУ, у 2024 році очікується зростання номінальної зарплати на 14,8%, реальної (з урахуванням інфляції) — на 8,1%. 2025 року номінальна зарплата зросте на 14,2%, реальна - на 6,5%.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Економічне бронювання: у Верховній Раді зареєстрували ще два законопроєкти