404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Бізнесмен, який народився в Києві, став мільярдером у США
Getty Images

Американський бізнесмен українського походження, співзасновник PayPal Макс Левчин став мільярдером після виходу на біржу його компанії Affirm.

Forbes пише, що стартап Affirm, який був заснований у 2012 році, дозволяє купувати товари (одяг, взуття та інше) у роздрібних продавців у розстрочку.

Компанія вийшла на біржу 13 січня. В ході розміщення акції Affirm подорожчали із $12 до $23,6 млрд, тобто на 98%.

Більш того, за останні чотири місяці капіталізація компанії зросла на $18 млрд.

Нині 11% акцій компанії, які належать Левчину, коштують $2,7 млрд, що робить його новим фінтех-мільярдером.

За чотири місяці Affirm додала до своєї ринкової капіталізації $18 млрд.

Заснована в 2012 році, Affirm дозволяє людям купувати все, від сорочок до автомобільних шин, і сплачувати за товари регулярними платежами. Фірма нараховує відсотки приблизно в половині своїх операцій. Вона отримує більшу частину доходу за рахунок комісійних, що стягуються з продавців.

Пандемія стрімко підштовхнула розвиток Affirm, як і багато інших фінтех-компаній. Коли електронна комерція вибухнула в 2020 році, дохід Affirm зріс на 98% протягом літа порівняно з 2019 роком.

Довідка

Левчин — американський підприємець українського походження, співзасновник та головний інженер PayPal, віцепрезидент з розробки в компанії Google.

Народився він у Києві у 1974 році. Батько — Левчин Рафаель Залманович, поет і художник; мати — Ельвіна Зельцман, фізик, програміст, мультимедійна художниця. Батьки разом займалися видавничою діяльністю, перекладами художньої літератури, мультимедійними перформансами.

Хлопчика назвали Максиміліаном на честь українського художника і поета Максиміліана Волошина-Кірієнка.

У 1991-му, коли юнакові виповнилося 16 років, його сім'я отримала політичний притулок у США.

Рік «чорного кажана». Топ-10 подій світової економіки у 2020 році