Україна відмовилася від вимоги США створити фонд у розмірі $500 млрд, який мав би стати частиною угоди про надання Вашингтону частки у володінні рідкісноземельними корисними копалинами.
Про це пише Bloomberg із посиланням на українське джерело.
Співрозмовник зазначив, що цей фонд мав би компенсувати США допомогу, яку вони надають Україні від початку російського вторгнення. Україна стверджує, що фактична сума приблизно в пʼять разів менша і становить понад $90 млрд.
Інше джерело зазначає, що учасникам переговорів потрібно більше часу для завершення угоди, оскільки поточний проєкт угоди, запропонований США, містить деякі сумнівні елементи, а президент України Володимир Зеленський не готовий його затвердити.
Що за угода про українські корисні копалини
Нагадаємо, 15 лютого Зеленський під час зустрічі з американськими законодавцями на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що не підпише проєкт угоди щодо українських рідкісноземельних мінералів, оскільки документ не містить гарантій безпеки.
Згідно з цим документом, США отримали б права на 50% запасів українських корисних копалин.
Журналісти називали умови угоди гіршими, ніж репарації, які мала виплатити Німеччина за підсумками Першої світової війни, і санкції, накладені на Берлін і Токіо після Другої світової.
20 лютого радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц заявив, що Києву потрібно «збавити тон» і підписати угоду про корисні копалини.
Також раніше Трамп стверджував, що Зеленський має лише 4% рейтингу підтримки. Проте за даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) станом на першу половину лютого 2025 року Зеленському довіряють 57% українців. Зеленський коментуючи заяву Трампа заявив, що інформація про нібито 4% довіри до українського президента, яку наводив Трамп, походить із росії.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.