Європейські міністри енергетики обговорюють імпорт російського газу, який, які і до цього, надходить до регіону попри війну рф в Україні. Обговорюють, зокрема, два варіанти, але угода далека від укладання.
Про це пише Bloomberg.
На зустрічі в Люксембурзі у вівторок, 15 жовтня, міністри із 27 країн обговорюватимуть готовність регіону до зими, адже угода про транзит газу між росією й Україною закінчується вже 31 грудня. Нові постачання газу блок почав шукати через необхідність підтримки енергетичної безпеки.
Bloomberg зазначає, що Європі необхідно продовжувати докладати зусилля у відмові від російського викопного палива, скорочуючи споживання газу та нарощуючи відновлювані потужності.
До слова, український трубопровід є одним із двох маршрутів, що залишилися, до Європи для російських потоків, але експорт скрапленого природного газу продовжує надходити до ЄС у великих обсягах.
Продовжуються переговори щодо спроби замінити транзитні потоки, втім угода, схоже, не близька до укладання, бо до її завершення залишилося менше ніж три місяці. І Київ, і Москва заявили, що готові знайти рішення.
За словами анонімних джерел, остаточне рішення, найімовірніше, буде ухвалено в останню хвилину або на початку наступного року.
Один із варіантів — заміна росії Азербайджаном як постачальника. Але поки незрозуміло, як цей план працюватиме. При обмеженому запасі газу експорт з Азербайджану до Європи вимагатиме обміну з росією, а це робить угоду політично спірною.
Інший варіант передбачає, що азербайджанська SOCAR може взяти на себе роль ПАТ «Газпром» та продавати газ до Європи, або компанія може організувати транзит через Україну.
За словами джерел, обсяг має бути близько 10-11 млрд куб. м, аби досягти рівнів, необхідних для безперебійного транспортування через велику трубопровідну систему України. Нижчі рівні означали б необхідність закачування додаткового газу, що зробить операцію нерентабельною.
«Україна має сама вирішувати, як вчинити з трубопроводом, тому це також її відповідальність та її право вчинити з цим належним та відповідальним чином», — заявляла голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.