Boeing і Airbus просять Байдена не розгортати зв’язок 5G через небезпеку для польотів
Pixabay

Найбільші світові виробники комерційних літаків закликали адміністрацію Джо Байдена відкласти розгортання стільникового зв’язку 5G. Воно має початися в США з 5 січня 2022 року. Говорять, що це може спричинити небезпеку для польотів.

Про це пише CNN.

Керівники компаній надіслали листа в міністерство транспорту, в якому зазначили, що запровадження 5G на початку наступного року може спричинити негативний вплив на здатність літаків безпечно працювати.

Йдеться про прилади, відомі як радіолокаційні висотоміри, які потрібні пілотам авіалайнерів для безпечної посадки в умовах поганої видимості. Експерти вказують, що під вплив можуть потрапити сотні тисяч рейсів щороку — є ризик їх затримок чи спрямування в інші аеропорти.

Цього місяця Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) вже заборонило пілотам використовувати автоматичну посадку на малих висотах, де сигнал 5G може перешкоджати бортовим приладам.

Під правило підпали понад 6800 літаків в США. За умови поганої видимості воно може призвести до збоїв у  маршрутах.

Виробники літаків розробили компромісну пропозицію до уряду США щодо обмеження потужності сигналу 5G поблизу аеропортів.

Раніше Сhas News повідомляв, що Росія офіційно вийшла з Договору про відкрите небо.

У Нідерландах продавали радіоактивні аксесуари для «захисту від 5G»