Болівія розірвала дипломатичні відносини з Ізраїлем

Ввечері 31 жовтня ізраїльська авіація завдала серію ударів по табору біженців Джебалія на півночі Сектора Гази. У ЦАХАЛ заявили про атаку на опорний пункт ХАМАС, внаслідок якого було вбито одного з лідерів бойовиків Ібрагіма Біарі. Про це пише DW.

За даними ЦАХАЛ, батальйон Біарі контролював кілька цивільних будівель у районі завданого удару, там же було розташовано опорний пункт бойовиків, який використовували для навчання і здійснення терористичної діяльності.

Водночас в Ізраїлі визнали і загибель цивільних внаслідок удару та наступного руйнування тунелів ХАМАСу і будинків, які стояли на ними. У МОЗ Гази заявили про 50 загиблих, у ЦАХАЛ ще вивчають інформацію з цього приводу.

На фоні нових бомбардувань сектора Гази про розрив дипломатичних відносин з Ізраїлем повідомила Болівія. За словами заступника голови МЗС Фреді Мамані, країна ухвалила це рішення «на підтвердження несприйняття та осуду агресивного та непропорційного військового наступу Ізраїлю». Відзначимо, що у 2009 році Болівія вже розривала дипломатичні відносини з Тель-Авівом, однак у 2020 році їх поновила.

Чилі та Колумбія також засудили загибель мирних жителів, закликали до негайного припинення вогню і відкликали своїх послів з Ізраїлю для консультацій.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

25 українців загинули в Ізраїлі та Секторі Гази — МЗС