404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Британія дозволила своїм суднам заходити до портів Криму
Getty Images

Велика Британія з 1 січня 2021 року дозволила своїм суднам заходити до Керченського, Ялтинського та Євпаторійського портів окупованого Росією Криму.

Про це йдеться у генеральній ліцензії, яку опублікувала пресслужба уряду Британії.

Згідно з документом, торговим суднам дозволяють оплачувати лоцманські послуги за прохід через Керченську протоку та за користування портами окупованого півострова. Про намір зайти до порту або пройти під Кримським мостом капітани суден мають інформувати британський регулювальний орган, який контролює дотримання режиму санкцій (Office of Financial Sanctions Implementation).

Платежі отримуватиме так зване «державне унітарне підприємство Республіки Крим «Крымские морские порты», його філія «Госгидрография» та портові термінали підприємства. Британські судна можуть заходити до кримських портів в екстрених обставинах і мають сплачувати такі послуги.

Рішення щодо цієї ліцензії набуло чинності з 1 січня 2021 року мінімум на шість років.

Водночас посол Великої Британії Мелінда Сіммонс спростувала інформацію про те, що рішення уряду є послабленням санкційного режиму проти Росії. Вона запевняє, що Велика Британія підтримує територіальну цілісність України та дотримується санкцій проти РФ за незаконну анексію Криму. Повідомлення про те, що ці санкції було послаблено, вона називає неправдивими.

«Загальна ліцензія, видана британським Міністерством фінансів для морських портів Криму, відтворює цілі та зміст ліцензійного відступу, передбаченого статтею 6а рішення Ради ЄС № 269/2014, а, отже, зберігає дію аналогічної політики», — написала вона на Facebook.

Новину про пом'якшення санкцій назвав фейком речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook. Він пише: «Російські ЗМІ тиражують «новину» про „послаблення» Великою Британією санкційного режиму щодо Криму. Насправді, це — видавання бажаного за дійсне».

Ніколенко пояснив, що вже як не держава-член ЄС Сполучене Королівство розпочало процедуру перенесення європейських санкційних режимів, зокрема щодо РФ, до власного національного законодавства.

За інформацією РБК, ГУП «Кримські морські порти» знаходиться у важкому фінансовому стані. У 2019 чистий збиток «Кримських морських портів» склав 175 млн руб (66,4 тис. грн), у 2018 році — 411,7 млн ​​руб (156,3 млн грн). Через це у 2020 році підприємство проводило скорочення штату.

Після незаконного референдуму 16 березня 2014 року Росія «анексувала» Крим і Севастополь. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною і більшістю країн світу. В даний момент між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.

Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

У липні 2014 року Україна закрила для судноплавства морські порти півострова.

Заходження іноземних суден до портів Криму є порушенням міжнародного права, а також законодавства України.

Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію про дії Росії в окупованому Криму