Британія у річницю початку протестів у Білорусі запровадила нові санкції проти режиму Лукашенка
Getty Images

Велика Британія ввела пакет фінансових, авіаційних та персональних санкцій проти Білорусі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Великої Британії.

«Режим Лукашенка продовжує придушувати демократію і порушувати права людини в Білорусі. Продукція державних підприємств Лукашенка не буде продаватися у Великобританії», — заявив Домінік Рааб, міністр закордонних справ Британії.

У Білорусі позбавлятимуть громадянства за участь у протестах

Пакет нових санкцій проти Білорусі містить:

  • Заходи з запобігання прольоту або посадки білоруських авіаперевізників у Великобританії.
  • Торгові заходи щодо калію, нафтопродуктів, товарів і технологій для перехоплення і моніторингу, товарів, що використовуються у виробництві сигарет, а також товарів і технологій подвійного призначення і обмеження його доступу до товарів, які можуть сприяти внутрішнім репресіям щодо білоруського населення.
  • Фінансові заходи, які забороняють купівлю цінних паперів та інструментів грошового ринку, випущених Білоруссю, а також державними банками, і надання кредитів.
  • Заходи також включатимуть заборону на надання страховки і перестраховки білоруським державним органам, а також зміни щодо подальшого посилення існуючого ембарго на постачання зброї.

«Ці заходи являють собою значний додатковий крок у тиску на режим Лукашенка. Вони ретельно спрямовані на чинення тиску на Лукашенка, державні інститути і тих, хто його оточує, з метою змусити їх змінити поведінку, при цьому мінімізуючи, будь-які непередбачені наслідки для населення Білорусі в цілому», — йдеться у повідомленні.

Олександр Лукашенко вже встиг прокоментувати запроваджені санкції.

«Великобританія? Та подавіться ви цими санкціями у Великобританії. Ми тисячу років не знали цієї Великобританії і знати не хочемо. Ви — прихвостні американські», — сказав він на пресконференції у понеділок.

За данними американських ЗМІ, США запровадять нові санкції проти Білорусі 9 серпня, у річницю початку масових протестів у країні.

Про Крим, Шишова та Зеленського. Що наговорив Лукашенко на річницю самопроголошення