Британська розвідка розповіла, навіщо рф кинула резервну армію на Луганщину

Росія з середини вересня 2023 року, імовірно, вперше залучила до бойових дій на Луганщині підрозділи новоствореної 25-ої загальновійськової армії. Формування почало рух в Україну з кінця серпня 2023 року.

Про це йдеться у новому розвідувальному огляді Міноборони Великої Британії.

«Повідомляється, що підрозділи двох маневрених компонентів 25-ої загальновійськової армії — 67-а мотострілецька дивізія і 164-а окрема мотострілецька бригада – воюють на фронті на ділянці на захід від Сєвєродонецька та Кремінної, вздовж межі між Донецькою і Луганською областями», — йдеться в повідомленні.

У Лондоні зазначають, що від початку вторгнення росія рідко зберігала вільне угруповання такої чисельності, яке потенційно могло б стати основою нового великого наступального удару.

Британська розвідка вважає, що нові підрозділи розгортають посилення розтягнутої лінії фронту. У зв'язку з цим нові злагоджені наступальні дії Росії малоймовірні протягом наступних тижнів.

25 загальновійськова армія сформована нещодавно з жителів Далекого Сходу рф. В російських ЗМІ активно писали про рекрутинг у її підрозділи з початку червня 2023 року, а 22 червня міністр оборони рф Сергій Шойгу вже заявив про завершення формування «резервної армії».

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов розповідав, що 25-та армія формувалася ворогом у якості стратегічного резерву. Російських новобранців набирали по контракту і планували навчати з 1 вересня по 1 грудня. Однак вже наприкінці серпня її недоукомплектовані підрозділи і без навчання відправили для участі у бойових діях під Куп’янськом.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у звіті 1 вересня зазначили, що підрозділи 25-ї армії мають замінити частини 41-ї загальновійськової армії. Останніх мають перевести на поки що не встановлену аналітиками ділянку фронту на Півдні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Карта бойових дій в Україні станом на 27 вересня