Британське PR-агентство пропонувало великі суми блогерам, аби «очорнити» вакцину Pfizer

Британське PR-агентство Fazze, ймовірно пов'язане з Росією, пропонувало німецьким та французським блогерам великі суми в обмін на антирекламу вакцини Pfizer/BioNTech.

Про це пише The Guardian.

Fazze, яке називала себе «інфлюенсерською маркетинговою платформою, що об'єднує блогерів і рекламодавців», стверджувала, що базується на 5 Percy Street в Лондоні, але там вона не зареєстрована.

У вівторок, 25 травня, агентство закрило свій вебсайт і акаунт в Instagram.

Минулого тижня агентство зв'язувалося з кількома французькими ютьюберами, що займаються питаннями охорони здоров'я та науки, і поганою англійською просило їх «пояснити, що рівень смертності серед вакцинованих Pfizer майже в три рази вище, ніж серед вакцинованих AstraZeneca», йдеться у матеріалі.

Також блогерів просили опублікувати посилання на YouTube, Instagram або TikTok на повідомлення в Le Monde, Reddit і на вебсайті Ethical Hacker про витік звіту, що містить дані, які нібито підтверджують це твердження.

Стаття в Le Monde, присвячена даним, нібито була вкрадена російськими хакерами з Європейського агентства з лікарських засобів. Пізніше її опублікували у даркнеті. Вона не містить інформації про показники смертності. Сторінки на двох інших сайтах були видалені.

Після цього лідерів просили сказати своїм підписникам, що «основні засоби масової інформації ігнорують цю тему», і запитати: «Чому деякі уряди активно купують вакцину Pfizer, яка є небезпечною для здоров'я людей?», — пише видання. 

Подати інформацію вони мали б так, ніби це їхня незалежна точка зору.

Один з тих, хто отримав пропозицію, — французький блогер Лео Грассет, ютьюбер, з аудиторією у 1,2 млн підписників. Він виклав в Twitter скріншоти листування, додавши, що кампанія мала «колосальний бюджет».

Шмигаль заявив, що в Україну прибуде ще майже пів мільйона доз вакцини Pfizer (оновлено)