404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Британські вчені довели зв’язок мистецтва та науки. Пропонують вивчати їх невідривно одне від іншого
Pixabay

Вчені Кембриджського та Единбурзького університетів опублікували дослідження, що доводить зв’язок мистецтва та науки. Тому, на думку дослідників, їх треба вивчати невідривно одне від іншого.

Автори дослідження стверджують, що модель міждисциплінарної освіти бере свій початок у епоху Відродження. Відомий її представник Леонардо да Вінчі працював поза межами дисципліни, намагаючись поглибити свої знання, пише Good News Network.

Зараз подібні «міждисциплінарні» підходи застосовують у різних системах освіти, наприклад, у Фінляндії.

У роботі, опублікованій у журналі Curriculum Perspektive, подано результати останніх досліджень, у яких школярі користувались таким підходом до навчання. Це дозволило їм одночасно зрозуміти важливість математики в буденному житті та поглибити знання з питань продовольчої безпеки та захисту навколишнього середовища.

«Якщо ми подивимося на дивовижні конструкції, створені да Вінчі, то стає очевидним, що він поєднував різні дисципліни для вдосконалення знань та вирішення проблем. Нам необхідно заохочувати дітей думати подібним чином з огляду на сучасні проблеми, особливо ті, що пов’язані з кліматом», — зазначила Памела Бернар, професор кафедри мистецтв, творчості та освіти Кембриджського університету.

Наукова робота вчених сприяє розвитку галузі, яка називається STEAM, що передбачає поєднання науки, технологій, інженерії, мистецтва та математики.

Дослідники пропонують надати школам більшу свободу у визначенні способу викладання, щоб досягти кращого розуміння предметів та досягнення рівня знань, встановленого навчальною програмою.

Вчителі та керівники освітніх закладів зможуть ухвалювати колективні рішення та обмінюватися навчальними практиками.

Водночас будь-яка спроба переосмислити освіту у межах міждисциплінарного підходу буде вимагати постійного вимірювання досягнень дітей, додають дослідники. Для цього буде потрібна система тестування, яка вимірює, як діти трансформують ідеї та знання. Такий підхід може бути певний час незручним, але він допоможе підготуватись новим поколінням до їхнього майбутнього, вважають науковці.

В Україні створять е-платформу для набору до ВНЗ іноземних студентів