«Будівельна мафія очорнює ім’я». Прокурори оголосили в розшук ексглаву ДАБІ

Екскерівнику Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексію Кудрявцеву повідомили про підозру за використання підробного іноземного диплома при влаштуванні на роботу. Правоохоронці оголосили його у розшук. Сам Кудрявцев через Facebook заперечив, що ховається від слідства.

Київська міська прокуратура і її речниця Надія Максимець у коментарі УП повідомили такі деталі. За даними слідства, експосадовець звернувся до невстановлених людей, аби ті видали йому підроблений документ – диплом про вищу освіту. Він надав їм свої повні анкетні дані.

Підроблений диплом підозрюваному нібито зробили. Потім він звернувся до Міністерства освіти і науки й попросив свідоцтво про визнання іноземного документу про освіту на території України. За версією слідчих, Кудрявцев використав диплом під час призначення на посаду голови ДАБІ.

Максимець каже: «Розпочато досудове розслідування за фактом можливого порушення експосадовцем правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням».

Правоохоронці кажуть, що багато разів викликали підозрюваного для слідчих та процесуальних дій, але він жодного разу не прийшов.

Повідомлення про підозру прокурори направили поштою та оголосили ексчиновника у розшук.

За даними джерела УП, наприкінці грудня 2020 року Кудрявцев передав через адвоката медичну довідку про позитивний тест на коронавірус, а невдовзі після цього перетнув державний кордон України.

17 грудня Кудрявцев на своїй сторінці у Facebook повідомив, що до нього додому приїжджали співробітники прокуратури і ДБР та, не заставши вдома, залишили три повістки (за даними УП, нині слів про повістки в дописі Кудрявцева немає).

Він пише, що справа стосується «підробки диплома, якої не було». Ексчиновник заявив, що  правоохоронці різко активізували цю справу, мовляв, через тиск «будівельної мафії» та наміри Кудрявцева «продовжити реформи, впроваджувані на посаді голови ДАБІ».

Після виходу новини на Facebook-сторінці Кудрявцева з’явилося повідомлення, у якому він пише, що ексглава ДАБІ перебуває в Україні, не переховується і має намір прийти з адвокатом до прокуратури.

З подивом дізнався про те, що я начебто оголошений у розшук та переховуюсь за кордоном. Будівельна мафія, через своїх корумпованих представників, знову намагається реанімувати неіснуючу справу про «підробний диплом». Ця справа вже була декілька разів закрита судами

Боротьбу проти себе Кудрявцев пов’язує з реформуванням ДАБІ, яке він почав, перебуваючи на посаді її керівника. «Ці реформи були схвалені міжнародними організаціями, а Україна піднялась на 12 пунктів в рейтингу Dooing Business», — пише він.

«Завтра о 10.00 я, як законослухняний громадянин, разом зі своїм адвокатом прийду в прокуратуру міста Києва. Буду готовий до спілкування з журналістами та будь-яких ваших запитань», — підсумував ексчиновник.

Передісторія

Народний депутат із фракції «Слуга народу» Іван Юнаков заявляв, що Кудрявцев шантажує галузь, маючи доступ до цифрового реєстру ДАБІ. Сам Кудрявцев цю інформацію спростовував.

У березні 2020 року новим головою ДАБІ призначили Юрія Васильченка.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що влада ліквідує ДАБІ, яка збудувала «хмарочос із різних схем і договорняків»

Мінрегіон пропонує відновити архбудконтроль і передати його місцевій владі