404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Чарівний укол. У Великобританії тестують перші у світі ліки від COVID-19
Getty Images

У Великобританії стартували клінічні випробування першого у світі препарату від коронавірусу. Дія засобу будується на антитілах.

Під час випробувань, які проводять у лікарнях Університетського коледжу Лондона, пацієнтам роблять два уколи з різними антитілами до COVID-19, повідомляє ВВС.

На цьому етапі випробувань у них беруть участь лише десять людей. Всі вони перебували у тісному контакті з хворими на коронавірус протягом останніх восьми днів.

Вчені сподіваються, що ін'єкції антитіл зможуть екстрено захистити людей, схильних до ризику ускладнень від COVID-19. Це може врятувати життя тим, хто не встиг зробити вакцинацію, або тим, кому вона протипоказана.

Вірусолог з Університетського коледжу Лондона Кетрін Гоуліхан пояснює, що при такій терапії організм отримує чужі антитіла і йому не потрібно виробляти їх самостійно.

Технологію лікування розробила фармацевтична компанія AstraZeneca, що раніше представила свою вакцину від коронавірусу.

Після вакцинації організм людини виробляє імунітет протягом кількох тижнів. Якщо людина контактувала з хворим і вірус потрапив до організму, щеплення робити вже пізно. Запропонована ж терапія покликана нейтралізувати коронавірус негайно. Крім того, вона захищає організм від COVID-19 протягом року — не менше, а то й довше, ніж вакцина.

Якщо лікування за допомогою антитіл виявиться успішним, його можуть застосовувати для тих, хто був у контакті з хворими на коронавірус. В першу чергу йдеться про медпрацівників, пацієнтів лікарень та мешканців будинків для літніх людей або гуртожитків.

Гоуліхан зазначає, що терапія за допомогою антитіл не є повноцінною альтернативою або заміною вакцинації. Проте вона може бути тимчасовим рішенням.

До того ж вартість однієї дози уколу антитіл, ймовірно, коштуватиме кілька сотень фунтів. А вартість двох доз вакцини AstraZeneca очікується на рівні $5.

До тестування нового методу планують залучити до тисячі добровольців. Результати очікують отримати навесні 2021 року.

У ЄС шахраї продають «вакцину» від COVID-19 у соцмережах — Європол