«Чергова димова завіса»: МЗС прокоментувало заяву лаврова про готовність до переговорів

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко відреагував на заяву глави російського МЗС серія лаврова про готовність керівництва рф до переговорів із Заходом щодо України.

«Сергій лавров: росія готова обговорювати із Заходом реалістичні пропозиції щодо України. Єдиною реалістичною пропозицією має бути негайне припинення Росією війни проти України та виведення російських військ із української території за межі кордонів станом на 1991 рік», — зазначив він у Facebook.

Ніколенко наголосив, що щирі заклики до переговорів несумісні зі знищенням енергетичної системи напередодні зими, масовими стратами цивільних, обстрілами житлових кварталів, мобілізацією 300 тисяч військових, блокадою поставок зерна та ультиматумами.

«Заява лаврова про готовність до переговорів є не що інше, як чергова димова завіса, аби виграти час на тлі поразок російської армії. Допоки Росія продовжує скоювати злочини в Україні, відповідь має бути одна — на полі бою», — підкреслив речник МЗС.

Лавров раніше розповів російським пропагандистам, що росія готова вести переговори із Заходом, якщо він звертатиметься до рф «з реалістичними пропозиціями, що спираються на принципи рівноправності та взаємної поваги інтересів, спрямованих на пошук компромісів і балансу інтересів усіх країн у цьому регіоні».

За його словами, путін неодноразово говорив про те, що рф ніколи не відмовлялася і не відмовляється від переговорів, а відмовляється нібито «Україна за прямою вказівкою західних спонсорів».

Лавров також сказав, що «чим довше вони тягнуть із переговорами, тим складніше їм буде з нами домовлятися».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Їм страшно, бо ми близько»: окупанти підірвали міст на Луганщині (фото)