Чернігів атакують реактивні дрони та «Бандеролі»: пошкоджено підприємство

Уранці 3 серпня російські війська атакували Чернігів реактивними безпілотниками. Моніторингові канали також повідомили про застосування боєприпасів «Бандероль».

У місті пролунала серія потужних вибухів. Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський повідомив, що внаслідок атаки пошкоджено одне з підприємств міста.

На місці влучання виникла пожежа. Інформацію про масштаби руйнувань і можливих постраждалих уточнюють.

Під час повітряної тривоги Повітряні сили ЗСУ попереджали про рух реактивного БпЛА в напрямку Чернігова з північного заходу.

Загалом у ніч проти 3 серпня Росія запустила по Україні 181 безпілотник, зокрема реактивні ударні дрони. Станом на 07:30 сили протиповітряної оборони збили або подавили 163 цілі. Зафіксовано влучання 14 безпілотників у 13 місцях.

Що таке «Бандероль»

S8000 «Бандероль» — новий російський далекобійний засіб ураження з турбореактивним двигуном. Головне управління розвідки Міністерства оборони України класифікує його як малогабаритну крилату ракету, тоді як Повітряні сили у своїх оперативних повідомленнях називають «Бандероль» баражуючим боєприпасом.

Дальність польоту «Бандеролі» становить до 500 км. Її крейсерська швидкість сягає 520–560 км/год, а максимальна — 620–650 км/год. Засіб ураження може нести бойову частину масою до 150 кг.

«Бандероль» оснащена китайським турбореактивним двигуном SW800Pro-A95 компанії Swiwin і використовує авіаційний гас. Основним носієм називають російський розвідувально-ударний безпілотник «Оріон». Також Росія працює над можливістю запускати ці ракети з ударних гелікоптерів Мі-28Н.

Відомості про конструкцію та іноземні компоненти S8000 українська розвідка вперше оприлюднила у травні 2025 року.

Підписуйтеся на Chas.News у Facebook та Telegram, щоб не пропустити важливі новини.