Чи визнає Росія «ЛДНР» та що буде з транзитом газу через Україну. Путін підбив підсумки зустрічі з Шольцом

У вівторок, 15 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц провів у Москві переговори з Володимиром Путіним, президентом Росії.

Після зустрічі Путін дав пресконференцію за підсумками цієї зустрічі.

Chas News наводить головні тези російського президента.

Чи визнає Росія «ЛДНР»

Путін вважає, що члени Державної думи, які ухвалили звернення до нього про визнання так званих Донецької і Луганської «народних республік», «орієнтуються на суспільну думку і думку виборців».

Проте російський президент не відповів прямо, чи визнаватиме ОРДЛО на прохання Держдуми.

За його словами, Росія повинна «зробити все для вирішення проблем Донбасу», але при цьому повинна передусім виходити з «не до кінця реалізованих можливостей з виконання Мінських домовленостей».

Путін натякнув, що Заходу потрібно натиснути на українську владу щодо виконання Мінських угод.

І додав, що влада України влаштувала «геноцид» населенню окупованих районів Донбасу.

Транзит газу через Україну після 2024 року

Володимир Путін заявив, що РФ може продовжити транзит газу в Європу після 2024 року  — після завершення терміну дії контракту на транзит.

«Ми готові продовжити постачання газу через Україну навіть після 2024 року, коли закінчується термін чинного контракту на транзит через цю країну. Звичайно, якщо на це буде попит з боку європейських імпортерів і це буде рентабельно. А сама газотранспортна система України перебуватиме у справному технічному стані», —  зазначив Путін.

Німецький канцлер про розширення НАТО

Олаф Шольц, канцлер Німеччини, сумнівається що у найближчому майбутньому буде розширення НАТО. Він заявив, що розширення НАТО наразі не обговорюється і його немає на порядку денному. І сподівається, що цього не станеться, принаймні, поки він займає пост німецького канцлера.

«Я не знаю, скільки залишатиметься президент (Путін, - ред.) на своїй посаді, я думаю, це може бути довго, але не вічно. Ми цим займатися не будемо», — заявив Шольц на пресконференції з Путіним.

Також за його словами, потрібно домогтися того, щоб нікому в Європі не довелося відмовлятися від своїх політичних принципів.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Закон про «особливий статус» Донбасу та прямі переговори з Путіним. Підсумки зустрічі Зеленського і Шольца