Члени ВООЗ офіційно ухвалили історичну «пандемічну угоду»

Країни-члени Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) ухвалили «пандемічну угоду», що виникла внаслідок розрізненої глобальної відповіді на COVID. Йдеться про краще запобігання, підготовку та реагування на майбутні пандемії після збитків, спричинених коронавірусом.

Про це повідомляє АР.

На щорічній асамблеї ВООЗ у Женеві рішення зустріли тривалими оплесками. Сам документ обговорювали і розробляли протягом трьох років.

Договір гарантує, що країни, які обмінюються зразками вірусу, отримають тести, ліки та вакцини. До 20% таких продуктів буде передано ВООЗ, аби бідніші країни мали доступ до них під час наступної пандемії.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус назвав цю угоду «історичною»: «Тепер, коли Угода набула чинності, ми всі повинні діяти з однаковою терміновістю, аби впровадити її критично важливі елементи. Угода ВООЗ про пандемію пропонує унікальну можливість використати уроки, отримані з цієї кризи, та забезпечити кращий захист людей у всьому світі у разі виникнення пандемії в майбутньому».

Водночас AP пише, що ефективність договору — під питанням, оскільки Сполучені Штати, які вклали мільярди у швидку розробку вакцин проти COVID-19, залишаються осторонь. А також тому, що країни не будуть покарані, якщо вони проігнорують цей документ, що є загальним питанням у міжнародному праві.

США не брали участі у фінальних етапах процесу укладання угоди після того, як у січні адміністрація Трампа оголосила про вихід США з ВООЗ та припинення фінансування цієї організації.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Молодий — до 45! Все про вікову класифікацію ВООЗ і світові рекорди довголіття