Чоловік, якому відмовили у приготуванні «гей-торту», програв справу

Активіст за права геїв програв суд через замовлення торта. Європейський суд з прав людини визнав його справу неприйнятною.

Суперечка тривала сім років, повідомляє BBC.

У 2014 році чоловік замовив у пекарні торт із зображенням персонажів дитячого шоу «Вулиця Сезам» та надписом «Підтримуйте гей-шлюби».

Але у пекарні Ashers відмовили у замовленні. Вони пояснили, що цей слоган суперечить їхнім християнським переконанням.

Таке рішення обурило чоловіка. Він вважає, що відмова у замовленні змусила його відчути себе «негідною людиною».

Він поскаржився до Комісії з питань рівності у Північній Ірландії, яка підтримала його у порушенні справи про дискримінацію щодо пекарні.

Чоловік виграв першу справу проти пекарні та подальшу апеляцію в судах Великобританії. Але у 2018 році Верховний суд Великобританії з цим не погодився і виніс рішення на користь пекарні.

Потім чоловік направив свою справу до Європейського суду з прав людини, де його розглянули сім суддів, які більшістю голосів вирішили відхилити його. Суд зазначив, що у позивач на жодному етапі внутрішнього розгляду не посилався на свої права, передбачені Європейською конвенцією з прав людини.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Вийшов тизер українського ЛГБТ-фільму «Мій юний принц» (відео)