Деблокувати Маріуполь військовим шляхом поки що неможливо — Зеленський

Під час пресконференції, яку Володимир Зеленський проводить у столичному метро, він заявив, що сьогодні був один з найскладніших днів в обороні Маріуполя

Президент розповів, що за годину до пресконференції мав розмову з бійцями «Азову», які перебувають на «Азовсталі».

«Сьогодні один з найскладніших днів в обороні Маріуполя. Ворог стріляє з моря, суші, танків, артилерії, літаків», — сказав Зеленський.

На запитання щодо вирішення питання оточення Маріуполя президент відповів: «Ми пропонуємо гуманітарне вирішення питання Маріуполя: обмін цивільних, поранених. Ми також готові до обміну наших військових, які обороняють Маріуполь. Ми запропонували будь-який формат вирішення цього питання».

Президент Володимир Зеленський додав, що Україна поки не може військовим шляхом деблокувати Маріуполь, і українські військовослужбовці, які перебувають у заблокованому місті, чудово це розуміють.

«Ми маємо повне моральне право на військове розблокування наших міст. І маємо велику надію на те, що ми зможемо це зробити. Чи готові ми зараз? Ні. Нікому не вірте щодо військового розблокування. На сьогодні ми не готові», — сказав Зеленський.

Також український президент впевнений, що навіть у разі прориву чи окупації будь-якої області Україна все одно все поверне назад. 

«Це буде питання не 10-20 років, або не 8-річної війни з 2014 року, а питання того, чи буде у нас зброя. Як тільки вона буде і її буде достатньо, повірте мені — ми будемо повертати одразу ту чи іншу територію, яка тимчасово окупована», — сказав президент України.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Зеленський розповів, що може остаточно покласти край у переговорах з росією