Дефіцит потужності в енергосистемі України дещо скоротився — «Укренерго»
Unsplash

Дефіцит потужності в енергосистемі скоротився, але електрики недостатньо, щоб відмовитися від аварійних відключень.

Про це повідомили в «Укренерго».

Ситуація покращилась завдяки збільшенню обсягів виробництва електростанцій. Після відновлювальних робіт до мережі під’єднали блок на одній з теплових електростанцій, що постраждала під час російських атак.

Але наявної потужності в системі недостатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів. Рівень споживання зростає на тлі відновлення електромереж після обстрілів, а також  введенням в роботу енергетичної інфраструктури на звільнених територіях.

Через це до всіх областей доведені ліміти споживання. У раз їх перевищення застосують аварійні відключень для збалансування енергосистеми.

У компанії нагадали, що з жовтня росія здійснила дев’ять масованих атак та 12 атак БПЛА по українській енергетиці. Об’єкти все ще потребують ресурсів та часу на відновлення.

«Не забуваємо, що ворог не збирається зупинятися у своїх намірах занурити країну в темряву. Енергетики готуються до будь-яких можливих сценаріїв та за будь-яких умов будуть відновлювати енергосистему. Кожен має бути готовим до різних ситуацій та подбати про тих, хто цього потребує», — додали в «Укренерго».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Києві та області 27 грудня застосовують екстрені відключення світла