Декретні виплати і допомога при народженні дитини: скільки платитимуть у 2025 році

Сhas News розповідає, яким буде розмір декретних виплат та допомоги при народженні дитини у 2025 році.

Декретні виплати 2025: розмір допомоги та тривалість відпустки

Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами триває 126 днів (70 днів —  до народження немовляти та 56 — після). Проте, у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів декретну відпустку можуть продовжити з 56-ти до 70 днів.

Декретні виплати нараховують жінкам, які отримали листок непрацездатності у медичному закладі, в якому вони перебувають на обліку. Зазвичай такий листок видають на 30-му тижні вагітності.

Виплати можуть отримати і працевлаштовані, і безробітні жінки.

У 2025 році працевлаштовані отримають допомогу в розмірі 100% середньої зарплати з Пенсійного фонду за весь період декретної відпустки. Важливо, що мінімальна сума допомоги не може бути нижчою, ніж мінімальна заробітна плата (із квітня 2024 року — 8 тис. грн), а максимальна — не більше розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Ця сума дорівнює 20 розмірам мінімальної зарплати (160 тис. грн).

Отже, мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах за 1 календарний день в 2025 році становитиме 262,81 грн.

Максимальний розмір допомоги за 1 календарний день, як по тимчасовій непрацездатності, так і по вагітності та пологах — 5256,24 грн.

Для жінок, які не працюють і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості, декретні виплати залишатимуться на рівні 25% від розміру прожиткового мінімуму. У 2025 році ця виплата становить 730 грн на місяць.

Виплати при народженні дитини у 2025 році

Згідно з останньою редакцією закону про допомогу сім’ям з дітьми, за народження дитини в Україні виплачують 41 280 грн. Перша виплата становить 10 320 грн, а потім впродовж трьох років щомісяця батькам виплачуватимуть по 860 грн.

Як отримати виплати при народженні дитини у 2025 році

Оформити виплати при народженні дитини може один із батьків дитини, опікун або інший законний представник. Заяву на отримання допомоги потрібно подати протягом 12 місяців після народження дитини.

Зробити це можна такими способами:

  1. Подати документи через ЦНАП.
  2. Оформити заявку через електронний кабінет на порталі Дія.
  3. Звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту.

Необхідно підготувати такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;
  •  ідентифікаційний код (ІПН).

Після подання документів державну допомогу зарахують на вказаний банківський рахунок.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Нові тарифи, дорожча автоцивілка і платні медпослуги: що чекає українців у 2025 році