Депутат Держдуми РФ закликав оголосити в розшук українського віцепрем'єра Резнікова
Getty Images

Віцепрем'єр-міністр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що після деокупації Криму громадян, які переїхали туди незаконно, можуть виселити. Депутат Держдуми РФ Михайло Шеремет відреагував на цю заяву.

Російський політик закликав оголосити в розшук Резнікова і відкрити проти нього кримінальну справу. Про це він заявив 27 березня агентству «РИА Новости».

Резніков вважає, що кожен випадок потрібно розглядати індивідуально і, якщо росіянин законно потрапив до Криму, питань до нього, «напевно, не буде».

Шеремет назвав заяву Резнікова «обурливою», а також зазначив, що «стосовно таких громадян необхідно ввести санкції». Російський політик закликав російські слідчі органи «дати оцінку словами Резнікова щодо загрози життю громадянам РФ».

На думку Шеремета, такі заяви українських урядовців продиктовані їхніми «заокеанськими господарями».

Окупація Криму

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.

Указ президента РФ Володимира Путіна, яким він зарахував більшість районів Криму до «прикордонних територій» РФ, набув чинності 21 березня, а підписано його 20 березня 2020 року. Згідно з указом, землею в окупованому Криму можуть володіти тільки громадяни РФ. За даними окупаційної влади станом на квітень 2020 року, на території Криму 11,5 тис. земельних ділянок належали громадянам 55 країн, більшість із них — майже 10 тис. — українці.

Міністерство закордонних справ України заявляло, що цей указ юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України.

В Євросоюзі заявили, що не визнають указу Путіна і вважають його порушенням міжнародного гуманітарного права.

Весняне загострення. Чому найближчим часом варто очікувати ескалації на Донбасі