Депутат литовського Сейму прогнозує переговори про вступ України до Євросоюзу на 2027 рік
Міністерство оборони України

Литва вважає своїм «завданням-мінімум» забезпечити початок переговорів про вступ України до Євросоюзу в 2027 році.

Про це сказав в інтерв’ю «Європейській правді» Жигімантас Павіліоніс, глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви. Він є кар'єрним дипломатом і курував процес вступу Литви до ЄС.

«Я вважаю, що частиною відповіді на «російське питання» повинна стати стратегія по Україні. Литва свого часу, як голова ЄС, доклала всіх зусиль, щоб ви в 2013 році отримали договір про асоціацію. А до 2027 року, коли ми знову головуватимемо в ЄС, ми хочемо, щоб було прийнято рішення, пов'язане з вашим вступом в ЄС», — сказав Павіліоніс.

Наша програма мінімум — щоб в 2027 році ви почали переговори про вступ в ЄС. Але у мене є внутрішнє відчуття, що це буде раніше

Павіліоніс пов’язує пришвидшення темпів європейської та євроатлантичної інтеграції України з правлінням адміністрації Байдена у США. Він вважає, що в Україні триває війна за демократію в Європі.

«Я б на його (Байдена — Прим. Ред.) місці зробив Зеленського своїм головним союзником на цій війні. Тим самим він вирішить не тільки українське питання — він вирішить молдовське питання, грузинське, є надія і на Вірменію. А довгостроково він цим почне вирішувати російське питання», — вважає литовський парламентар.

Литва запропонує НАТО надати Україні ПДЧ