404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Десятки тисяч людей протестують по всьому Таїланду наперекір забороні
James Longman

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці під час хвилі протестів у Бангкоку та інших містах Таїланду в суботу. Вони висловлюють позицію наперекір репресіям уряду після трьохмісячних демонстрацій, спрямованих проти прем'єр-міністра та монархії.

Багато учасників акцій протесту заявили агентству Reuters, що в п'ятницю їх активізувало використання водометів поліцією для розгону тисяч протестуючих під проводом молоді, серед яких було багато дітей.

«Це було далеко за межами. Ми хочемо показати їм свою силу і те, що ми не можемо прийняти це», — сказав Танг, 27-річний офісний працівник, на фоні тисяч людей, які зібралися на станції Лат Фрао у столиці Бангкоку.

Поліція намагається припинити протести, закривши мережу громадського транспорту Бангкока. Це призвело до локальних акцій протесту по всьому місту та кількох інших менших демонстрацій. Демонстрації відбулись щонайменше у шести містах за межами Бангкока.

Поліція не втручалася, і протести розійшлися через кілька годин.

«Ми передусім будемо вести переговори», — сказав представник поліції Іньйос Теп'ямнонг на пресконференції. «Застосування закону буде здійснюватися поетапно, із використанням методи, що відповідають міжнародним стандартам».

Протестувальники вимагають відсторонити прем'єр-міністра Праюта Чан-Оча, колишнього військового правителя. Вони також відкрито критикують короля Маха Ваджіралонгкорна, незважаючи на закони, які передбачають 15 років ув’язнення за образу монархії.

У четвер уряд заборонив усі політичні збори п’яти і більше людей. За минулий тиждень поліція заарештувала понад 50 осіб, включаючи кількох лідерів протестів.

Прессекретар уряду Ануча Бурапачайсрі заявив Reuters: «Жодна зі сторін не отримала перемоги чи поразки. Це все шкода для країни».

Королівський палац не коментував протестів, але король заявив, що Таїланду потрібні люди, які люблять країну та монархію.

Протестуючі заявляють, що Прают контролював минулорічні вибори, щоб зберегти владу, яку він захопив у результаті державного перевороту 2014 року. Це звинувачення політик заперечує. Опозиціонери кажуть, що армія допомогла монархії допомогла продовжити роки політичного впливу.

Протестуючі в Лат Фрао скандували «Геть Праюта!», а також грубіші кричалки.

«Я засуджую тих, хто розправився з протестуючими, і тих, хто замовив це. У вас у всіх кров на руках», - заявив лідер протесту Таттеп Руангпрапайкітсірі, звільнений під заставу після його арешту в п'ятницю.

Застава також була надана одному з двох активістів, яких звинувачують у спробі заподіяти шкоду королю після того, як протестуючі в середу кричали в бік його автоколони. Це рідко використовуване звинувачення, що передбачає потенційне довічне ув'язнення.

Король і королева проводять більшу частину свого часу в Європі, але цього року вони найчастіше відвідують Таїланд.

Король в основному проживає в Німеччині. Німецький дипломат заявив Reuters, що уряд пильно стежить за політичними подіями в Таїланді.

«Потрібно уникати подальших жорстоких сутичок. Мирне вираження повинно бути можливим», — сказав дипломат.

Правозахисні організації засудили десятки арештів та застосування сили проти мирних акцій протесту.

«Занепокоєні уряди та Організація Об'єднаних Націй повинні публічно виступити з вимогою негайно припинити політичні репресії з боку адміністрації Праюта», — сказав Бред Адамс, директор азійського відділення організації Human Rights Watch.

22 травня 2014 р. Прают Чан-Оча здійснив військовий переворот в Таїланді з метою, як він сказав, встановлення порядку в державі, де з листопада 2013 р. проходили постійні антиурядові демонстрації і виступи. Після цього він очолював Вищу раду національного порятунку. 21 серпня 2014 р. парламент Таїланду — Національна законодавча асамблея обрав його голосами 191 депутата з 197 прем'єр-міністром Таїланду. 24 серпня 2014 р. його затвердив прем'єр-міністром король Пуміпон Адульядет. 

 

У Таїланді протестують проти прем’єр-міністра, який свого часу прийшов до влади шляхом державного перевороту