Деякі країни ЄС змінюють умови для в'їзду українських туристів. Куди все ще пускають
Unsplash

Після виключення України із зеленого списку для подорожей багато країн Євросоюзу залишилися відкритими для українських туристів.

Однак за останній тиждень ситуація із коронавірусом у Європі змінилася. Австрія впроваджує загальнонаціональний локдаун, Нідерланди також вводять додаткові обмеження, а в Німеччині щодня реєструють рекорди захворюваності.

На тлі непростої ситуації не всі держави, які були відкритими для України, такими залишаться. Chas News довідався, які зараз умови в’їзду для українців у 15 країнах, куди дозволяли подорожувати вакцинованим.

Кіпр

Умови в’їзду для українців станом на 23 листопада не змінилися. Вакцинованим потрібен COVID-сертифікат про вакцинацію: з «Дії», міжнародного зразка або паперовий.

Невакцинованим — негативний результат ПЛР-тесту за 72 години до в'їзду і ще один після прибуття на Кіпр. Перебувати на самоізоляції до отримання результату (близько доби).

Естонія

Ця країна також зберегла для вакцинованих українців в’їзд із туристичною метою. Приймаються вакцини: Pfizer, AztraZeneca, Covishield або CoronaVac.

Невакцинованим можна в’їжджати в Естонію тільки для роботи, навчання або на підставі спеціального дозволу з ПЛР-тестом за 72 години до в'їзду. У такому випадку доведеться пройти 10-денну самоізоляцію.

Хорватія

Країна змінила умови для в’їзду. Тепер туристи мають підтвердити мету поїздки (бронювання/оплати готелю/апартаментів). Якщо це подорож з діловою метою, потрібно мати запрошення від бізнес-партнера.

Вакциновані можуть в’їжджати з сертифікатом про щеплення двома дозами таких вакцин: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm, Johnson & Johnson, Covaxin, CoronaVac, Covishield.

Невакциновані повинні мати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в'їзду, або експрес-тест на антиген. Також в’їзд дозволений за наявності довідки про перенесений COVID-19.

Нідерланди

З 13 листопада крім сертифіката про вакцинацію препаратом Astra Zeneca, Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, Covishield чи Sinovac, для в’їзду також необхідний і негативний тест.

Нідерланди визнають тільки сертифікат з «Дії» в електронному або роздрукованому вигляді. Після прибуття доведеться самоізолюватись.

Чехія

Країна залишається відкритою для подорожей для повністю вакцинованих українців. Вакцини, які визнаються: Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield.

Підтвердити вакцинацію можна: українським міжнародним COVID-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку «Дія» (з QR-кодом), його паперовим аналогом (з QR-кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Щеплення потрібно зробити щонайменше за 14 днів до в’їзду в Чехію.

Австрія

Країна запровадила загальнодержавний карантин з 22 листопада. Через закриття готелів, хостелів, торгових центрів, кафе та ресторанів поїздки до Австрії з туристичною метою тепер є неможливими.

Данія

Данія зберегла повноцінний безвізовий в’їзд для громадян з України, які пройшли повну вакцинацію.

У Данії визнають вакцини Pfizer, Johnson&Johnson, Moderna, та Oxford. Сертифікати визнають з «Дії», як електронний, так і паперовий.

Без вакцини потрібно зробити ПЛР-тест протягом 24 годин після прибуття і самоізолюватися на 10 днів.

Бельгія

Країна зберегла можливість в’їзду для українців, які повністю вакцинувалися. Приймається сертифікат з «Дії», його міжнародна версія.

Без вакцини потрібно мати негативний ПЛР-тест, зроблений за за 72 години на момент перетину бельгійського кордону, і сертифікат про важливість поїздки,  виданий дипломатичною або консульською установою Бельгії.

Ірландія

Умови — повна вакцинація, сертифікат про одужання або негативний ПЛР-тест. Тест на антиген не підходить.

В країні визнають вакцини AstraZeneca, Pfizer-BioNtech, Moderna та Johnson&Johnson.

Невакцинованим потрібен результат негативного ПЛР-тесту, зробленого протягом 72 годин до прибуття.

Швеція

Швеція залишилися відкритою для українців за умови повної вакцинації чи негативного тесту. У країні визнають цифрові сертифікати з «Дії».

Приймаються вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen, COVISHIELD, Sinopharm, CoronaVac.

Невакциновані повинні надати негативний результат тесту, зроблений за 72 години до в'їзду.

Франція

Країна відкрита для повністю вакцинованих туристів. Визнаються вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield чи Johnson&Johnson.

Невакциновані можуть в'їжджати в країну тільки за «термінової необхідності», підтвердженої документом. При собі треба мати результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в'їзду, або тесту на антиген не давніший за 48 годин.

Словаччина 

Словаччина залишилася відкритою для подорожей українців, які пройшли повний курс вакцинації. З останнього щеплення має пройти не менше 14 днів.

У країні приймають усі вакцини, зареєстровані МОЗ України. Відповідно і сертифікати з «Дії» теж приймають, як електронний, так і паперовий.

Іспанія

Іспанія також залишиться відкритою для подорожей українців, які повністю вакцинувалися. Правило поширюється на осіб віком від 12 років.

Туристи не можуть в’їжджати за негативним результатом тесту або посвідкою про одужання.

Греція

Країна відкрита для українських туристів. Потрібно пред’явити сертифікат про повну вакцинацію, ПЛР або експрес-тест на коронавірус.

З дня останнього щеплення має минути не менше 14 днів.

Латвія

Країна залишається відкритою для подорожей українців, які повністю вакцинувалися. З тестом на коронавірус приїхати не можна. 

Приймаються паперові та електронні сертифікати з «Дії».

У Болгарії дотла згорів автобус з македонськими туристами. 45 людей загинули (фото)