Деякі військові рф здивовані ставленням до них в українському полоні — ООН
Стас Юрченко / Ґрати

Російські військовополонені в Україні задоволені ставленням до них у місцях утримування в Україні, а дехто — навіть здивований. Про це заявила на пресконференції у Києві розповіла спецдоповідач ООН з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Еліс Джил Едвардс, пише Укрінформ.

«Українська влада докладала зусиль, щоб шанобливо ставитися до російських військовополонених. Військовополонених розміщують у будівлях казармового типу, їх забезпечують постільною білизною, одягом, засобами гігієни та харчуванням», — розповіла вона за результатами відвідання табору для військовополонених на Львівщині.

За її словами, заклад, де утримуються полонені, охайний, там добре харчування, тим, хто потребує, надають медичну допомогу. Полонені виконують оплачувану роботу, можуть відвідувати бібліотеку, перебувати на відкритому просторі, а також підтримують телефонний зв’язок зі своїми родинами.

«Полонені, яких я опитала, були загалом задоволені, а деякі здивовані ставленням до них. Деякі переживали через те, що не знали, коли зможуть повернутися додому та чи включать їх до обміну», — зауважила Едвардс.

Водночас, за її словами, в іншій установі, де утримують військовополонених, є інфраструктурні проблеми і пенітенціарна установа не відповідає повністю міжнародним стандартам, попри спроби відремонтувати деякі частини.

При цьому Едвардс зауважила, що має інформацію про випадки жорсткого поводження з окупантами з боку українських військових під час захоплення та переміщення до об’єктів, де утримують полонених.

Спецдоповідач ООН підкреслила, що мала повний і безперешкодний доступ до всіх об’єктів та могла проводити конфіденційні інтерв’ю будь з ким, хто бажав із нею поговорити.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія повертає Україні тіла захисників, які були в списках полонених