Digital-революція. На День незалежності Україна увійде в режим paperless — Зеленський
УНІАН

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на День незалежності наша країна увійде в режим paperless. З 24 серпня державні органи прийматимуть від громадян документи й довідки в електронному вигляді.

Про це гарант розповів під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Цифровізація».

«24 серпня цього, 2021-го, року Україна увійде в режим paperless, як ми й обіцяли. Ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки (паперові — Прим. ред.) для надання державних послуг, ми зробимо все, щоб держава без паперу існувала дійсно не на папері», — наголосив президент.  

Зеленський вважає, що Україна вже зробила digital-революцію.

«Раніше, щоб отримати низку дозволів, треба було платити хабарі, а зараз треба платити лише за інтернет. Раніше це 10 кабінетів зараз 1 сайт. Раніше це 50 довідок у чергах зараз 3-4 кліки у смартфоні. Раніше тижні і місяці зараз 10 чи 20 хвилин, щоб відкрити ФОП і ТОВ у режимі онлайн», сказав він. 

За його словами, якщо торік бізнес онлайн відкривали 5% підприємців України, то зараз 50%. Зеленський зазначив, що Україна перша країна в світі, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові.

У смартфоні тепер можна зареєструвати немовля, змінити місце реєстрації.  Наразі діють цифрові документи та десятки онлайн-послуг.

Chas News повідомляв, що з 2021 року в Україні 100% послуг буде онлайн.

Режим paperless. Українці можуть обслуговуватися у банках без паперових паспортів та ID-карток