Дитина за $70 тис. У столичній клініці викрили схему торгівлі новонародженими (фото, відео)
Нацполіція

Поліцейські повідомили про підозру зловмисникам, які організували торгівлю дітьми під виглядом сурогатного материнства у спеціалізованій клініці Києва.

До складу злочинної групи входили п'ять осіб — власник клініки, співорганізатор, два громадянина однієї з країн Східної Азії, а також лікар-уролог, повідомляє пресслужба Нацполіції.

Зловмисники діяли за однією схемою. Вони рекламували свої послуги на іноземних сайтах та водночас шукали українок у складному становищі. За грошову винагороду ті погоджувались на фіктивні шлюби з іноземцями.

Тоді лікар зі злочинної групи оформлював фальшиві довідки, за якими «дружини» не могли виношувати дітей. Це ставало підставою звернення до сурогатних матерів, яким платили від $6 тис. до $8 тис. Всього така «послуга» коштувала $70 тис. 

Нацполіція

Після народження дитини «мати» оформлювала довіреність, щоб батько-іноземець міг вивезти немовля за кордон. Дітей забирали в одну із країн Східної Азії.

Наразі поліцейські встановили 16 фактів продажу дітей. Трьох із них не встигли вивезти. Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили чорнові записи із даними про 160 замовлень від іноземців.