Дівчину Протасевича вперше після майже тижневого затримання відвідав адвокат

До громадянки Росії Софії Сапеги на шостий день після її затримання у Мінську зміг потрапити адвокат Олександр Філанович. Дівчина опозиційного білоруського журналіста Романа Протасевича розповіла юристу, що фізичне насильство щодо неї не застосовували.

Про це пише DW.

«Вона виглядає бадьорою і здоровою. За її словами, ніяке фізичне насильство до неї з моменту затримання до теперішнього часу не застосовувалося», — розповів юрист.

За його словами, Сапега сподівається на швидке вирішення ситуації.

28 травня суд в Мінську на закритому засіданні за відсутності Софії Сапеги відхилив скаргу на її затримання. Адвокат зазначив, що на момент засідання його не ознайомили з документами, які стосуються затримання, і в суді їх не було.

За словами адвоката, Сапегу заарештували на два місяці.

У чому підозрюють дівчину Протасевича

У Білорусі Софію Сапегу підозрюють у скоєнні кримінального злочину, а саме розпалюванні расової, національної, релігійної або іншої соціальної ворожнечі.

Раніше білоруський провладний Telegram-канал «Жовті сливи» оприлюднив відеозапис, на якій Софія Сапега каже, що є редакторкою Telegram-каналу «Чорна книга Білорусі», де публікується «особиста інформація співробітників органів внутрішніх справќ.

Крім цього днями у россійському МЗС без зазначення подробиць повідомили, що Сапегу підозрюють у злочинах за кількома статтями кримінального кодексу Білорусі, «в період з серпня по вересень 2020 року».

Затримання Протасевича. ЄС, США та ООН засудили дії білоруського режиму (оновлено)