404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Дія» просить видалитися з черги на вакцинацію через технічні проблеми
«Дія»

15 липня користувачам застосунку «Дія», які раніше записалися в електронній черзі на COVID-вакцинацію, прийшо сповіщення з проханням видалити свій запис, якщо людина зробила щеплення від коронавірусу.

У НСЗУ пояснили, що системи «Дії» та медичні не пов’язані між собою. Тому українців і просять видалитися з черги після вакцинації, каже Дмитро Черниш, директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я НСЗУ в коментарі виданню Liga.life.

«Запис в Дії – це черга на вакцинацію. Вона була реалізована для того, щоб оцінити бажання населення, яке хоче вакцинуватися і зрозуміти, скільки потрібно на перший період часу вакцин. Але це не запис на вакцинацію. Ви коли ставали в чергу — вам писало очікувати якихось подальших дій. Фактично, черга не переросла в запис на вакцинацію, бо він відбувався через медичні інформаційні системи, зокрема, в МВЦ», — наголосив він.

Режим paperless. Українці можуть обслуговуватися у банках без паперових паспортів та ID-карток

Черниш запевняє, наразі із запуском тестової версії COVID-сертифікатів системи «Дії» та медичні вже об’єднали.

«Потрібно розуміти, що це дві складні системи, які швидко поєднати між собою неможливо. Ми сконцентрувалися на роботі довкола ковідних сертифікатів. Бо якби тоді було за чергою і записом на вакцинацію – ми могли розпорошити ресурс і ні черги нормально не зробити, ні запису, і з сертифікатами могли б бути затримки», — підкреслив він.

Зараз запис в чергу через «Дію» —  підстава для щеплення в центрах вакцинації населення.

COVID-щепленим українцям не потрібно надавати ПЛР-тест для в'їзду у Францію — посольство