Для самоізоляції «COVID-позитивних» спортсменів на Олімпійських іграх готують 300 готельних номерів
Getty Images

Організатори Олімпійських ігор у Токіо планують підготувати 300 готельних номерів для спортсменів, які мають позитивний тест на коронавірус, але не виявляють або мають незначні симптоми COVID-19. Про це повідомило Reuters із посиланням на агентство «Кіодо» 11 квітня.

Уряд Японії з 12 квітня вводить Токіо в 30-денний режим «квазінадзвичайної ситуації» для боротьби з інфекцією, що наступає. При цьому лише місяць минув після скасування  жорсткішого надзвичайного стану у столиці.

Оргкомітет у Токіо планує зарезервувати цілий готель, розташований в декількох кілометрах від селища спортсменів у набережному районі Харумі. Вартість оренди становитиме, ймовірно, кілька мільйонів доларів, стверджує «Кіодо» із посиланням на кілька неназваних джерел.

Спортсмени, які матимуть позитивний тест на коронавірус, та інші учасники Ігор, яким не потрібна госпіталізація, будуть на карантині в кімнатах протягом 10 днів. Медперсонал лікуватиме їх цілодобово, йдеться в повідомленні.

Комітет підготує близько 30 спеціальних транспортних засобів для транспортування пацієнтів до готелю, повідомляє «Кіодо».

Спортсмени здаватимуть тести на COVID-19 кожні чотири дні. Принаймні так сказано у правилах, оприлюднених у лютому для Ігор у Токіо. Більше вказівок щодо ізоляції та тестування організатори оприлюднять протягом квітня.

Японія зафіксувала понад 500 тис. випадків інфікування та майже 9 400 смертей, повідомив у суботу громадський мовник NHK. Це — низький рівень порівняно з більшістю інших великих економік. Але побоювання з приводу нової хвилі інфекцій зростають напередодні Ігор.

Олімпіада в Японії може відбутися без глядачів