До Білорусі прилетів російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50У

До Білорусі прилетів літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50У Повітряно-космічних сил рф.

Про це повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».

За її даними, близько 14:27 літак А-50У «Сергій Атаянц» з реєстраційним номером RF-93966 зайшов на посадку на аеродром у Мачулищах.

Що відомо про літак А-50У

А-50 — це радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. Він призначений для виявлення, супроводу і визначення державної приналежності повітряних, наземних та морських цілей, видачі інформації про них на командні пункти автоматизованих систем управління, наведення винищувачів на повітряні цілі і літаків фронтової авіації на наземні та морські цілі.

У 2003 році почалася модернізація А-50, після проходження якої вони отримали найменування А-50У. Крім робіт з радіотехнічного комплексу, було вдосконалено систему керування та комплекс зв'язку. Літак А-50У «Сергій Атаянц» передали ПКС рф у 2014 році.

Минулого разу він прилетів до Білорусі 22  лютого — за два дні до початку повномасштабного вторгнення. Загалом наприкінці лютого до Білорусі перебазували чотири літаків типу А-50 та А-50-У. Повернулися до рф вони на початку квітня.

Востаннє літак типу А-50 прилітав до Білорусі 9 лютого і полетів назад через  шість днів.

Нагадаємо, 13 грудня у Білорусі розпочалась нагальна перевірка бойової готовності Збройних сил.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Все залежить від війни»: у Міноборони прокоментували хід мобілізації у новому році