404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
До Дня Незалежності в Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика
УНІАН

До Дня Незалежності Україні влада Швеції надасть у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика для її тимчасового експонування до Києва.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів у Facebook.

«Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі - це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині», — написав очільник українського МЗС.

 

Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до...

Posted by Dmytro Kuleba on Friday, May 21, 2021

Керівник відомства розповідає, що переговори були вкрай складними. Спочатку Україні пропонували надати копію Конституції. Проте українська сторона хотіла лише оригінал, який ніколи не був в Україні.

«Конституція Орлика буде не єдиним шведським експонатом - Лінчопінгська міська бібліотека погодилась надати для тимчасового експонування в Україні Гетьманську булаву, яка, за легендою, після Гетьмана Івана Мазепи належала Гетьману Пилипу Орлику. Я також вдячний бібліотеці за це рішення», — підсумував Кулеба.

Digital-революція. На День незалежності Україна увійде в режим paperless — Зеленський