Додон намагався оскаржити в суді результати виборів з фейковими відео як доказами
Getty Images

Чинний президент Молдови Ігор Додон, який програв вибори прозахідній кандидатці Майї Санду, подав до суду три скарги з приводу виборів.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на видання ZDG.

Було подано кілька апеляцій, і логічно подати ці апеляції. Ви бачили шахрайство в країнах ЄС, ви бачили транспортування виборців. Тому зрозуміло, що ці питання є, але ми будемо йти за законною процедурою.

Всі три скарги, подані Додоном, Апеляційний суд Кишинева визнав неприйнятними. Дві з них, однак, може розглянути Верховний суд.

Одна зі скарг стосувалася втручання іноземців у виборчу кампанію – зокрема, юристи Додона згадали президента Румунії Клауса Йоганніса, прем'єра Румунії Людовика Орбана та голови німецького Християнсько-демократичного союзу Аннегрет Крамп-Карренбауер. Судді відхилили скаргу, однак вона може бути оскаржена у Верховному суді.

Також адвокати Додона поскаржилися на нібито перешкоджання доступу на виборчі дільниці громадян Молдови, які мешкають на лівому березі Дністра. Суд визнав скаргу неприйнятною.

Третя скарга стосувалася нібито організованого підвезення виборців на дільниці під час другого туру виборів і підкупу виборців.

У мотивації скарги Додон послався на те, що 15 листопада, у другому турі президентських виборів, в медіапросторі з'явилися відеоматеріали, що свідчать про порушення чинного законодавства. Він посилається на Telegram-канал «Люстрація» і на те, що у відеоматеріалах можна побачити централізоване перевезення виборців і їх підкуп на суму 700 «придністровських рублів», що дорівнює 750 молдавським леям.

Так само в якості доказів адвокати Додона надали фейкові відео про організоване підвезення виборців на дільниці у Вероні, а також про підкуп на користь Санду у Лондоні. Судді відхилили її також, однак можливим є оскарження у Верховному суді.

Як ми писали раніше, Санду перемогла у другому турі президентських виборів у Молдові після обробки 100% протоколів з усіх виборчих дільниць.

Її відрив від Додона — понад 15 процентних пунктів: 57,75% проти 42,25%, а на закордонних дільницях Санду підтримали понад 90% громадян.

Як ми писали раніше, Додон закликав молдован вийти на вулиці після другого туру виборів президента для захисту його обрання.

Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї