Домашні кішки можуть заражатися коронавірусом від хазяїв. Проте людям панікувати не слід
Pixabay

Британські вчені знайшли докази передачі вірусу COVID-19 від людини до домашніх кішок.

Дослідники з Глазго точно підтвердили два таких випадки. В одному з них кошеня довелось приспати, пише The Guardian.

Науковці виявили вказані випадки в рамках програми скрінінгу котячої популяції у Великобританії. Обидві кішки заразилися від хазяїв, які вже мали респіраторні симптоми хвороби.

Першим стало чотиримісячне кошеня. Його доставили до ветеринара з труднощами з диханням. Стан тварини погіршився і її довелось приспати. Зразки, взяті після смерті, виявили пошкодження легенів, що відповідають вірусній пневмонії.

Другою стала шестирічна сіамська кішка. До ветеринара її привезли з виділеннями з носа та кон’юнктивітом. Але симптоми залишались слабкими, і згодом тварина одужала.

Дослідники говорять, що ці підтверджені випадки допомагають краще зрозуміти механізми зараження SARS-CoV-2 і участі тварин у цьому.

Водночас вони зазначають, що немає жодних приводів для паніки, адже не існує жодних доказів зараження від котів до людини або доказів значної ролі кішок та собак у розповсюдженні інфекції.

Проте вчені припускають, що домашні тварини можуть виступати таким собі «вірусним резервуаром» і продовжувати ланцюг заражень. Це ще потрібно досліджувати.

«Наразі передача вірусу від тварини до людини представляє відносно низький ризик в районах, де передача від людини до людини залишається високою», — йдеться в науковій статті.

Люди минулого могли плутати пеніси китів із морськими чудовиськами