404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Достукався. Лідер правого американського угрупування, яке закликало до «війни» за Трампа, був інформатором ФБР
Getty Images

Енріке Тарріо, лідер екстремістської групи «Горді хлопці», був інформатором для федеральних та місцевих правоохоронних органів. Багато разів він працював під прикриттям після того, як його заарештували в 2012 році. Про це каже експрокурор та свідчить стенограма засідання федерального суду 2014 року, отримана Reuters.

На слуханнях у Маямі федеральний прокурор, агент Федерального бюро розслідувань та власний адвокат Тарріо описали його роботу під прикриттям та сказали, що він допомагав владі переслідувати більше десятка осіб у різних справах, пов'язаних з наркотиками, азартними іграми та контрабандою людей.

У вівторок в інтерв'ю Reuters Тарріо заперечив роботу під прикриттям або співпрацю з владою у справах проти інших людей. «Я нічого з цього не знаю», — сказав він на запитання про стенограму.

Слова правоохоронців та судовий протокол суперечать спростуванню Тарріо. Колишній федеральний прокурор у справі Тарріо Ванесса Сінгх Йоханнес підтвердила Reuters: «він співпрацював з місцевими та федеральними правоохоронними органами й допомагав притягнути до відповідальності керівників злочинних угрупувань, починаючи від вирощування марихуани в Маямі до схем фармацевтичного шахрайства».

36-річний Тарріо відомий як керівник правого угрупування «Горді Хлопці», які протистоять активістам, яких вони вважають антифа (скорочення від «анти фашизму»), аморфного і часто жорстокого лівого руху. «Горді хлопці» брали участь у захопленні Капітолію 6 січня.

Записи, розкриті Reuters, показують, що лідер ультраправої групи, яка зараз перебуває під пильним контролем правоохоронних органів, раніше був активним союзником кримінальних слідчих.

Поліція Вашингтона заарештувала Тарріо на початку січня, коли він прибув до міста за два дні до заворушень на Капітолійському пагорбі. Під час грудневої демонстрації прихильників Дональда Трампа йому пред'явили звинувачення у володінні двома магазинами для гвинтівок великої місткості та спаленні банера «Чорні життя мають значення». Вищий суд округу Колумбія наказав йому залишити місто до чергової дати суду.

Незважаючи на те, що Тарріо не брав участі у повстанні в Капітолії, щонайменше п'яти членам «Гордих хлопців» висунуто звинувачення в заворушеннях. Раніше ФБР заявляло, що попередній арешт Тарріо був спробою запобігти подіям 6 січня.

Стенограма 2014 року висвітлює колишні зв’язки Tarrio з правоохоронними органами. Під час слухання прокурор та захисник Тарріо попросили суддю зменшити термін ув'язнення активіста та двох співвідповідачів. Вони визнали свою провину у справі про шахрайство, пов’язаній із перемаркуванням та продажем викрадених наборів для тестування на діабет.

Прокурор заявив, що інформація від Тарріо сприяла кримінальному переслідуванню 13 осіб за федеральними звинуваченнями у двох окремих справах та допомогла місцевій владі розслідувати азартні ігри.

Тодішній адвокат Тарріо Джеффрі Фейлер заявив у суді, що його клієнт працював під прикриттям під час численних розслідувань, одне з яких стосувалося продажу анаболічних стероїдів, інше — «оптового продажу засобів, що продаються за рецептом», а третє — контрабанди людей. За його словами, Тарріо допоміг поліції розкрити три «будинки з вирощування марихуани» та був «плідним» співробітником.

У справі про контрабанду Тарріо, «на власний ризик, у таємній ролі зустрівся та домовився про виплату членам угрупування $11000 для привезення вигаданих членів його родини з іншої країни», заявив адвокат у суді.

В одному з інтерв'ю Фейлер сказав, що не згадує подробиць справи, але додав: «Інформація, яку я надав суду, базувалася на інформації, яку мені надали правоохоронні органи та прокурор».

Агент ФБР на слуханні назвав Тарріо «ключовим компонентом» розслідувань місцевої поліції, пов'язаних з марихуаною, кокаїном та МДМА, або екстазі. Офіс ФБР в Маямі відмовився від коментарів.

Немає доказів того, що з тих пір Тарріо співпрацював з владою. Однак в інтерв'ю Reuters він сказав, що перед мітингами у різних містах він повідомляв поліцію про плани «Гордих хлопців». Незрозуміло, чи це було насправді. Він сказав, що припинив цю координацію після 12 грудня, оскільки поліція округу Колумбія жорстоко розправилася з групою.

У вівторок Тарріо визнав, що строк його ув’язнення за шахрайство був зменшений з 30 місяців до 16 місяців. Але він наполягав на тому, що пом'якшили покарання лише тому, що він та його співвідповідачі допомогли слідчим «роз'яснити» його власну справу. Він сказав, що ніколи не допомагав розслідувати звинувачення проти інших.

Цей коментар контрастує із заявами прокурора, його адвоката та ФБР у суді. Суддя у справі Джоан Ленард сказала, що Тарріо «надав значну допомогу в розслідуванні та переслідуванні інших осіб, причетних до кримінальної поведінки».

Коли прихильники Трампа кидали виклик програшу республіканців на виборчих демонстраціях і часто діяли жорстоко, Тарріо виділявся своїм чванством. Він керував натовпом здебільшого білих «Гордих хлопців» під час низки конфронтацій та вуличних бійок у Вашингтоні, окрузі Колумбія, Портленді, Орегоні та інших місцях.

«Горді хлопці», заснована в 2016 році, розпочала свою діяльність як група, яка протестує проти політичної коректності. Групу мала за символіку жовті й чорні кольори і вступала у вуличні бої. У вересні Трамп закликав їх «відступити і бути готовими».

Тарріo, мешканець Маямі, очолив групу на рівні США в 2018 році.

У листопаді та грудні Тарріо вивів «Гордих хлопців» на вулиці округу Колумбія після поразки Трампа. Відео показує його 11 грудня з мегафоном перед великим натовпом. «(Кажу) паразитам як у Конгресі, так і в тому вкраденому Білому домі. Ви хочете війни, ви її отримали!» — казав Тарріо. Натовп його підтримав. Наступного дня Тарріо спалив банер руху BLM.

Експрокурор Йоганнес заявила, що вона була здивована тим, що обвинувачений, якого вона притягувала до відповідальності за шахрайство, зараз є ключовим гравцем насильницького руху, який намагався зупинити затвердження президента Джо Байдена.

«Я знала, що він шахрай, але не мала підстав знати, що він також був внутрішнім терористом», — сказала вона.

Побив поліцейського жердиною з американським прапором. Це не жарт, це акт про підозру