ДТЕК Ахметова повернув державі шахти «Добропіллявугілля»
Пресслужба «ДТЕК Енерго»

25 січня холдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова повернув державі шахти «Добропіллявугілля». Раніше енергетична компанія взяла їх в оренду до 2059 року. Шахти тепер належать новому держпідприємству «Добропіллявугілля-видобуток».

Про це повідомила пресслужба ДТЕК.

«ДТЕК закрив всі зобов’язання перед державою, в тому числі погасив заборгованість за оренду, яка сформувалась у 2020 році через енергетичну кризу та вимушену зупинку підприємства», йдеться у повідомленні.

Гендиректор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв зазначив, що «інтеграція з державною тепловою генерацією є гарантією збуту вугілля, а отже — і роботи для добропільських шахтарів».

Він підкреслив, що підприємство здатне поставляти на ТЕС більш 2 млн тонн вугілля на рік.

«При цьому, середньодобовий видобуток з однієї лави на шахтах Добропіллявугілля на 75% більший, ніж на державних шахтах, продуктивність праці вище майже у 6 разів, а собівартість видобутку нижче у 3-10 раз», — наголосив Салєєв.

ДТЕК вже сплатив борги за оренду шахт «Добропіллявугілля» (230,7 млн грн, зокрема пеню), які сформувалися з весни 2020 року. Тоді ДТЕК зупинив підприємство на 3,5 місяці через незатребуваність українського вугілля.

«ДТЕК надав можливість державному підприємству викупити за ціною нижче ринкової обладнання, яке було придбано ДТЕК при оренді, змонтовано в виробничі комплекси під землею і використовується для видобутку вугілля», — додали прессекретарі енергетичної компанії Ахметова.

Chas News повідомляв, що на складах теплових електростанцій критично мало вугілля.

На електростанціях ДТЕК аварійно зупинили ще два енергоблоки