Дві світові тютюнові компанії потрапили до українського списку спонсорів війни

Дві тютюнові компанії світу Philip Morris International та Japan Tobacco International внесено до списку міжнародних спонсорів війни. Компанії продовжують вести бізнес в рф та підтримувати економіку країни сплатою значних податків до її бюджету.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з протидії корупції.

У рф Philip Morris International представлена двома афілійованими компаніями, а також організацією ТОВ «Филип Моррис Сейлз енд Маркетинг» з філіями приблизно у 100 містах країни.

При цьому зазначається, що сукупний обсяг інвестицій Philip Morris International у рф перевищує $2 млрд.

 

Philip Morris продає продукцію під такими марками: Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS (тютюнові стіки для електронної системи нагрівання тютюну IQOS).

Ще на початку повномасштабної війни Philip Morris заявив про намір продати свій російський бізнес, щоби зберегти свою репутацію. Однак усі «спроби» продати російський бізнес начебто не мали успіху, і корпорація досі лишається одним з найбільших платників податків до російського бюджету.

Друга компанія, Japan Tobacco International (JTI), є безсумнівним лідером тютюнового ринку в росії, частка ринку складає близько 34,9%. Вона є однією з найбільших FMCG-компаній у країні за обсягом продажів.

JTI найбільший інвестор і провідний платник податків у російській тютюновій індустрії. За останні 20 років інвестиції JTI в економіку рф перевищили $4,6 млрд. Податкові платежі компанії 2020 року забезпечили 1,4% доходу федерального бюджету рф.

Хоч представники JTI заявляли, що JT Group призупинила нові інвестиції та маркетингову діяльність у росії, але компанія все ще продовжує виробляти та поширювати продукцію у рф.

Нагадаємо, на початку липня парламентська асамблея ОБСЄ визнала рф спонсором тероризму, а ПВК «Вагнер» — терористами.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Власник AliExpress потрапив до українського списку спонсорів війни