404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Єдині», а не «молоді». В Австралії змінили слова національного гімну

З 1 січня в Австралії змінили слова національного гімну з поваги до історії корінного населення.

Прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон пояснив, що Австралію більше не будуть називати «молодою і вільною». У гімні під назвою Advance Australia Fair рядок «ми молоді і вільні» замінять на слова «ми єдині і вільні».

Моррісон висловив надію, що це коригування створить «дух єдності», повідомляє Reuters.

Передісторія

Люди населяли Австралію десятки тисяч років, перш ніж материк почали заселяти англійські поселенці. В останні роки влада країни доклали великих зусиль для визнання ролі корінних народів в культурних і політичних подіях.

У грудні регбісти національної збірної перед тим, як виконати гімн англійською мовою, вперше заспівали гімн на рідній мові народу еора.

Деякі діячі закликають визнати, що корінне населення Австралії є найстарішою цивілізацією, що існує у світі.

«Ми живемо у позачасовій країні древніх народів Перших Націй, і ми поєднуємо історії понад 300 національних родоначальників та мовних груп. І наш гімн повинен це відображати», — сказав прем'єр-міністр Скотт Моррісон журналістам у Канберрі.

Десятиліттями Австралія намагалася помиритися з аборигенами, які прибули на континент приблизно за 50 000 років до британських колоністів.

Щороку австралійці відзначають національне свято 26 січня — дату, коли «Перший флот» увійшов до гавані Сіднея в 1788 році, перевозячи в основному каторжників та війська з Великобританії. Деякі корінні жителі називають День Австралії «Днем вторгнення».

Ідея змінити слова гімну належить прем'єр-міністру Нового Південного Уельсу Гледіс Береджіклян. В 2020 році яка заявила, що нинішня його редакція ігнорує австралійську «горду культуру Перших Націй».

Пропозицію підтримали кілька законодавців, включаючи федерального міністра австралійських корінних народів Кена Вайатта, а також лідера партії «Одна нація» Поліни Хенсон.

На австралійському Великому Бар'єрному рифі вчені виявили 500-метровий кораловий риф розміром з хмарочос